10 rzeczy których nie wolno robić

10 rzeczy których nie wolno robić – Jak żyć, żeby być szczęśliwym, w zgodzie z samym sobą i nierzadko osiągać tym sposobem sukces.

Artykuł, który znalazłem nazywa się tak naprawdę “10 rzeczy, których nie robią osoby silne psychicznie”, ale moim zdaniem to nie do końca prawda – silna psychika nie musi tu koniecznie mieć wiele do powiedzenia, ważniejsze jest to, że żyjesz w sposób świadomy, nie tracąc niepotrzebnie energii i czasu na rzeczy nieistotne i ucząc się z popełnionych błędów.

 

10 rzeczy których nie wolno robić

 

10 rzeczy, których nie robią osoby silne psychicznie.

Osobom odpornym na stres jest łatwiej. Częściej osiągają sukcesy i potrafią zachować jasność umysłu w trudnych warunkach. Chcesz do nich dołączyć? Oto 10 rzeczy, których nigdy nie zrobiłaby osoba silna psychicznie!

 1. Nie uszczęśliwia całego świata na siłę

Osoba silna psychicznie wie, że nie da się każdego zadowolić. Nie jesteśmy zupą pomidorową, by nas każdy lubił…. Dlatego nie boi się okazywać asertywnej postawy i mówić wyraźnie „NIE”, gdy się z czymś nie zgadza lub nie ma na coś ochoty. Jednak robi to w taki sposób, by nie urazić drugiego człowieka. To się nazywa klasa!

 2. Nie użala się nad sobą

Każdy czasem potrzebuje usiąść i po prostu ponarzekać, to jest okay. Żebyśmy się źle nie zrozumiały. Jednak osoba silna psychicznie stara się nie zrzucać odpowiedzialności na czynniki zewnętrzne – nie narzeka na okoliczności ani na to, jak traktują ją inni. Bierze odpowiedzialność na swoje barki, bo wie, że życie potrafi być prawdziwą… no sama wiesz kim. Nie zawsze jest sprawiedliwe czy łatwe.

 3. Nie traci energii na to, na co nie ma wpływu

Po co mam się denerwować tym, że spadł deszcz i muszę kiblować w aucie przez 2 godziny? Albo tracić energię na beznadziejnego kierowcę, który nie chce mnie wpuścić w korku? Czy mam wpływ na to, że linie lotnicze zgubiły mój bagaż? Zbędne nerwy w sytuacjach, na które nie mamy wpływu nic nie dadzą. Lepiej skoncentrować się na tym, nad czym mamy autentyczną kontrolę. A do beznadziejnych sytuacji podejść z dystansem, poszukać pozytywów.

 4. Cieszy się sukcesami innych

Siła psychiczna to także umiejętność doceniania sukcesów innych osób. Nie bądźcie zawistni. Nie próbujcie umniejszać zasług innych osób, by podbudować swoje ego. Zamiast tego z podziwem obserwujcie poczynania innych, czerpcie z nich naukę i dążcie do tego, by samemu osiągnąć jeszcze większy sukces…..

 5. Nie oczekuje efektów od razu

Ciągle powtarzam… że najpierw trzeba zainwestować swój czas, umiejętności i nieraz pieniądze, nim zacznie się czerpać profity i zobaczy efekty swoich działań. Bywa to frustrujące. Zdarza się, że jest mega trudno, ale prawdziwa zmiana wymaga czasu.

 8. Nie żyje przeszłością

Osoba silna psychicznie wie, że rozmyślanie o przeszłości i pisanie scenariuszy „co by było gdyby” nie ma najmniejszego sensu. Zamiast tego czerpie z doświadczeń naukę, docenia przeszłość i z podniesioną głową wkracza w teraźniejszość, jednocześnie planując przyszłość. To się nazywa życie!

 9. Nie popełnia tych samych błędów

Krótko i na temat: musimy nauczyć się przyznawać przed sobą do popełnionych błędów, brać za nie pełną odpowiedzialność i czerpać z nich naukę. To podstawa sukcesu, naprawdę.

10. Nie poddaje się po porażce

Porażka to stała kosmiczna ludzkiego życia. Pojawia się na każdej jego płaszczyźnie – rodzinnej, zawodowej, osobistej… Mając tę wiedzę, nie wolno nam się poddawać, gdy stajemy z nią twarzą w twarz. Porażka to szansa i nauka. Próbujcie tak długo, aż osiągniecie zamierzony cel.

http://www.sexyzaczynasiewglowie.pl/blog/10-rzeczy-ktorych-nie-robia-osoby-silne-psychicznie/


#samodoskonalenie