Bezdomne psy zmieniają się nie do poznania

Bezdomne psy zmieniają się nie do poznania – Zobaczcie jak zmieniły się bezdomne psy, które zostały adoptowane i otoczone miłością i opieką.

Dzisiaj tekst nie jest długi, za to jest bardzo dużo cudownych obrazków psów, które zostały zaadoptowane. Zobaczcie jak te bezdomne psy zmieniły się nie do poznania!!!

To wszystko z cyklu “dobre wiadomości”!

Bezdomne psy

Bezdomne psy które dostały drugie życie, zmieniły się nie do poznania

Adoptowanie bezdomnego psa to duża odpowiedzialność, jednak dla zwierzaka to najlepsza rzecz, jaka może go w życiu spotkać.

Otoczone miłością i opieką, zmieniają się nie do poznania, właściciele przygarniętych czworonogów na całym świecie, dzielą się zdjęciami ocalonych zwierząt, by pokazać, jaką przeszły metamorfozę.

Portal boredpanda zamieścił kilkadziesiąt zdjęć, by pokazać, jak zmieniły się psy, które ze schroniska lub z ulicy trafiły do nowych właścicieli. Od smutnych twarzy w ciasnych komórkach, po szerokie uśmiechy na łóżkach godnych królów, te psy znalazły szczęście w nowych domach i nie kryją swoich emocji.

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Bezdomne psy

Źródłó: boredpanda.com

https://dobrewiadomosci.net.pl/22879-bezdomne-psy-ktore-dostaly-drugie-zycie-zmienily-sie-poznania/?fbclid=IwAR3BM5w5Ov97dTRu1XKv3lu7f0uUMltmfi_VCOf8YjFDqMe3bF6JyTDX6RY

Empatia

Empatia (gr. empátheia „cierpienie”) – zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób i zwierząt (empatia emocjonalna), umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość (empatia poznawcza).

Sam poznawczy komponent empatii, czyli zdolność do wyobrażenia sobie perspektywy myślowej należącej do innej osoby (innymi słowy, rozeznania sposobów rozumowania innej osoby), określany jest mianem decentracji (czemu może, ale nie musi towarzyszyć komponent emocjonalny empatii, czyli zdolność do jednoczesnego współodczuwania stanów emocjonalnych owej innej osoby).

Osoba nieposiadająca tej umiejętności jest „ślepa” emocjonalnie i nie potrafi ocenić ani dostrzec stanów emocjonalnych innych ludzi. Silna empatia objawia się między innymi uczuciem bólu wtedy, gdy przyglądamy się cierpieniu innej osoby, zdolnością współodczuwania i wczuwania się w perspektywę widzenia świata innych osobników.

Psychologowie zastanawiali się, skąd bierze się uczucie empatii i dlaczego niektórzy ludzie są go pozbawieni. Empatia jest jednym z najsilniejszych hamulców zachowań agresywnych, więc jest to także pytanie istotne z punktu widzenia inżynierii społecznej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Empatia


#bezdomnepsy