Czekał na śmierć

Czekał na śmierć – Pogodzony z losem, wyziębiony łabędź czekał już na pewną na śmierć, kiedy uratował go człowiek o złotym sercu!

Ten biedny ptak, nie był już tak słaby i wyziębiony, że pogodzony z losem czekał na śmierć. Jak dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy są czuli na punkcie cierpienia zwierząt. Od takich historii rośnie serce!!!

 

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10220700933847676

 

 

 

Czekał na śmierć

 

 

 

Pogodzony z losem czekał na śmierć … uratował go miłośnik ptaków

To kolejna cudowna historia krążąca ostatnio w mediach społecznościowych. Pan Artur Buczkowski  jest wielkim miłośnikiem ptaków, których życie i zwyczaje opisuje na swoim blogu Historia Naturalna. Kilka dni temu znalazł się tam taki wpis:

 

Tego łabędzia niemego znalazłem dziś na polach doliny Redy. Ptak był skrajnie wyziębiony i wycieńczony. Patrząc na rodzaj śladów na śniegu, najpóźniej wczoraj wydostał się z rzeki, odszedł kawałek w głąb pola i zaległ, czekając praktycznie na śmierć. Mimo optymistycznej prognozy, mróz nie odpuścił, a pole owiewały lodowate wiatry, nie dając szansy na przeżycie dnia, a z pewnością kolejnej nocy.

 

Był też już przymarznięty do gruntu. Uwolnienie go z lodowej pułapki wymagało delikatności, by nie uczynić mu większych obrażeń niż te, które zadała mu bardzo mroźna w ostatnich dniach zima. Łabędź praktycznie nie próbował się bronić, ledwie utrzymując głowę, gdy przenosiłem go do samochodu.

 

Zawiozłem go do Lecznicy Weterynaryjnej w Gdyni, przy ulicy Stryjskiej 25. W tym miejscu ważny komunikat dla mieszkańców Trójmiasta, bo z tego miejsca łabędź trafi do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt “OSTOJA”, w Pomieczynie. Obie placówki współpracują ze sobą, w ramach pomocy dzikim zwierzętom. Zatem w przypadkach podobnych do mojego, polecam szukać pomocy we wspomnianej Lecznicy w Gdyni. Na miejscu spotkałem się z wielką empatią i troską lekarza weterynarii, który bezzwłocznie udzielił mu pomocy.

 

Panie Arturze serdecznie dziękujemy!! Jest Pan bardzo szlachetnym człowiekiem.

 

Źródło: https://kempinsky.pl/naturapolska.blogspot.com

 

Foto: Artur Buczkowski

 

https://dobrewiadomosci.net.pl/23087

 

 

Empatia

Empatia (gr. empátheia „cierpienie”) – zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób (empatia emocjonalna), umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość (empatia poznawcza).

 

Sam poznawczy komponent empatii, czyli zdolność do wyobrażenia sobie perspektywy myślowej należącej do innej osoby (innymi słowy, rozeznania sposobów rozumowania innej osoby), określany jest mianem decentracji (czemu może, ale nie musi towarzyszyć komponent emocjonalny empatii, czyli zdolność do jednoczesnego współodczuwania stanów emocjonalnych owej innej osoby).

 

Osoba nieposiadająca tej umiejętności jest „ślepa” emocjonalnie i nie potrafi ocenić ani dostrzec stanów emocjonalnych innych ludzi. Silna empatia objawia się między innymi uczuciem bólu wtedy, gdy przyglądamy się cierpieniu innej osoby, zdolnością współodczuwania i wczuwania się w perspektywę widzenia świata innych osobników.

 

Psychologowie zastanawiali się, skąd bierze się uczucie empatii i dlaczego niektórzy ludzie są go pozbawieni. Empatia jest jednym z najsilniejszych hamulców zachowań agresywnych, więc jest to także pytanie istotne z punktu widzenia inżynierii społecznej.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Empatia


#empatia