Dzisiejsza telewizja to dziadostwo

Stanisława Ryster, prowadzącą kultowego teleturnieju Telewizji Polskiej “Wielka Gra” mówi, że dzisiejsza telewizja to dziadostwo.

Zgadzam się w pełni z Panią Stanisławą, że pod wpływem telewizji komercyjnych, w których panuje moda na głupotę i promowana jest droga na skróty, całe zjawisko jakim jest dzisiejsza telewizja to dziadostwo.

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10219552401295080

Dzisiejsza telewizja to dziadostwo

Stanisława Ryster: Dzisiejsza telewizja to dziadostwo. Teraz produkuje się głupoty

Przez ponad 30 lat była prowadzącą kultowego teleturnieju Telewizji Polskiej “Wielka Gra”. Dziś Stanisława Ryster odpoczywa na emeryturze i ze smutkiem patrzy na to, jak zmieniła się telewizja.

Stanisława Ryster rozpoczęła swoją przygodę z “Wielką Grą” w 1975 roku i pozostała gospodynią tego programu aż do ostatniego odcinka wyemitowanego we wrześniu 2006 roku. Kiedy Telewizja Polska pod rządami Jacka Kurskiego zapowiadała wskrzeszenie legendarnego teleturnieju, wszyscy zastanawiali się, czy powróci także jego dawna prowadząca. Teraz okazuje się, że Ryster od początku nie wierzyła w powrót “Wielkiej Gry” na ekran.

W rozmowie z “Faktem” legendarna prezenterka załamuje ręce nad obecną kondycją telewizji:

Dzisiejsza telewizja to dziadostwo. Nie wyobrażam sobie, by w niej pracować. Teraz produkuje się głupoty, dlatego nie chcę wracać! Cieszę się emeryturą

Stanisława Ryster z niesmakiem mówi także o tym, jak zmieniła się praca prezenterek telewizyjnych:

Dzisiaj patrzy się tylko, w co dana pani jest ubrana, ile to kosztuje, jaką ma fryzurę, z kim jest związana. Dziękuję bardzo za takie wzbudzanie zainteresowania.

Pani Stanisława odniosła się także do planów Telewizji Polskiej dotyczących wskrzeszenia jej teleturnieju:

Od razu mówiłam, że TVP kpi sobie, mówiąc, że „Wielka gra” wróci. Łudzili się, że zrobią nowy teleturniej wiedzowy na jakimś sentymencie mojego programu, ale im nie wyszło. „Wielkiej gry” nie da się podrobić

https://rozrywka.dziennik.pl/news/artykuly/7690555,stanislawa-ryster-wielka-gra-tvp-teleturniej.html?fbclid=IwAR1bXogQPxlRgn_9oNJwSu4Co-UHuxGzgiyFfwyX3aSFOvxXA8qkXLKrV_c

Wielka gra

Wielka gra – polski teleturniej produkowany przez Telewizję Polską od 25 listopada 1962 do 2 września 2006, emitowany na antenie TVP1, następnie TVP2. Prowadzący zmieniali się kilkakrotnie w historii programu, ostatnią z nich była Stanisława Ryster. Charakteryzował się tym, że sprawdzał wiedzę specjalistyczną z danej dziedziny, z której gracz musiał się przygotować. Był to pierwszy teleturniej w Polsce na zagranicznej licencji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_gra


#Telewizja #TV