Fraszki Jerzego Handzlika – skandująca publiczność

Od dzisiaj będę z wielką przyjemnością, co jakiś czas, prezentował fraszki Jerzego Handzlika na moim blogu. Dziś zaczynamy od skandującej publiczności.

Fraszki Jerzego Handzlika, prezesa i właściciela Radia Bielsko, także poety i dramaturga, wyraźnie nawiązują do mistrza Jana Sztaudyngera. Tak samo jak u słynnego fraszkopisarza humor i frywolne tematy dominują w większości utworów.

Na początek coś o teatrze.

Polecam!

 

Fraszki Jerzego Handzlika - skandująca publiczność

 

 

Publiczność RE-ŻY-SER

skanduje czasami,

By wiedzieć na kogo

ma rzucać jajkami

Jerzy Handzlik

 

 

 

Jerzy Handzlik

Ur. 1958 r. w Bielsku-Białej. Polonista z wykształcenia (ukończył Uniwersytet Śląski), nauczyciel języka polskiego oraz esperanto, poeta, autor aforyzmów, piosenek i dramatów, a także radiowiec oraz wydawca. Handzlik wykorzystuje język esperanto m. in. wystawiając autorskie spektakle w tym języku w Polsce i na świecie.

Z teatrem związał się w latach 70. W latach 80. przetłumaczył na język esperanto i współreżyserował następujące spektakle: Jorinda i Jorindel dla Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, O Zwyrtale Muzykancie dla Teatru Lalkowego Rabcio w Rabce (reżyseria językowa), Dom na granicy S. Mrożka dla Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Fasada dla Białostockiego Teatru Lalek w Białymstoku.

Ukończył kurs pisania w Collegium Civitas. Na zlecenie miasta Białystok napisał w języku esperanto monodram Ludoviko-Lazaro (reż. Jakub Abrahamowicz), który grany był w dziewiętnastu krajach. Od kilku lat jest jurorem Złotych Masek woj. śląskiego. Na stałe współpracuje z radiem Bielsko i prowadzi oficynę wydawniczą.

Strona gdzie można kupić fraszki Jerzego Handzlika:

http://ksiegarniaklimczok.pl/ksiazka/Handzlik-Jerzy/Platki-i-kolce,klimcIT13EHW1


#JerzyHandzlik