Grzyby w śmietanie

Grzyby w śmietanie to niezwykle prosty przepis na leśne grzyby, które mogą zarówno być podawane jako przystawka, jak i danie główne na przykład ze spaghetti.

Grzyby w śmietanieDo tego przepisu nadają się wszystkie grzyby leśne – zarówno świeże, jak mrożone, a jeżeli nie macie innych to zwykłe pieczarki i boczniaki też mogą być.

Danie także chyba nadaje się dla wegetarian, albowiem nie zawiera mięsa.

Jest niezwykle proste i szybkie w przygotowaniu, ale tak doskonałe w smaku, że często figuruje w menu ekskluzywnych restauracji.

GRZYBY W ŚMIETANIE (4 osoby)

500 g grzybów (mogą być podgrzybki, borowiki, maślaki, kurki, pieczarki, boczniaki etc.)

2 duże cebule

oliwa extra vergine do smażenia

2 ząbki czosnku

500 ml śmietany kremówki

sól, cukier, pieprz czarny do smaku

Grzyby w śmietanie 21.  Pokrój cebule w półtalarki i zeszklij na oliwie.

2. Dorzuć grzyby pokrojone w dużą kostkę (2×2 cm), dodaj przeciśnięte ząbki czosnku i smaż aż oddadzą płyn.

3. Dolej kremówkę i redukuj na średnim ogniu, aż wszystko zgęstnieje.

posól, popieprz i ewentualnie dosłodź

Gotowe.

Grzyby w śmietanie można zarówno podawać, jako przystawkę, jak i danie główne z chlebem, albo spaghetti.

SMACZNEGO!!!

Grzyby

Grzyby (Fungi Juss.)

Istnienie grzybów zaobserwowano we wszystkich strefach klimatycznych, przede wszystkim na lądach, rzadziej w wodach. Do tej pory opisano ok. 120 tysięcy gatunków grzybów. Szacuje się, że co roku charakteryzuje się średnio 1700 nowych gatunków grzybów. Korzystając z danych uzyskanych z obszarów, na których rozpoznano większość organizmów żywych, przypuszcza się, że istnieje ok. 1,5 miliona gatunków grzybów (5 razy więcej niż roślin nasiennych).

Charakterystyka

W zasadzie grzyby to wielokomórkowe lub komórczakowe organizmy cudzożywne (głównie osmotroficzne), niezdolne do aktywnego ruchu, o ścianach komórkowych zbudowanych z chityny. W definicji tej są jednak pewne nieścisłości. Prymitywne grzyby wielokomórkowe wytwarzają zdolne do ruchu, jednokomórkowe, uwicione zarodniki pływkowe (zoospory), mają też niekiedy bliskich, jednokomórkowych kuzynów. Niektóre cechy niegdyś przypisywane grzybom obecnie nie wchodzą do ich charakterystyki, gdyż dotyczą innych grup organizmów, przejściowo zaliczanych do grzybów. Przykładowo, dotyczy to cech organizmów takich, jakśluzowce, będące zdolnymi do ruchu ameboidalnego komórczakami, oraz lęgniowce Oomycetes – organizmy o trybie życia typowo grzybowym, ale o ścianie komórkowej zbudowanej z celulozy[2] i zaliczane obecnie do grupy Stramenopiles.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzyby


#Grzyby