Interesujemy się Niczym

Interesujemy się Niczym – Znakomita diagnoza naszych czasów cechowanych promowaniem głupoty, bylejakości i drogi na skróty.

Ktoś mi ostatnio powiedział, że nie lubi kryminałów, bo są płytkie i bezwartościowe.
Absolutnie się z nim nie zgodziłem, bo przecież pomijając fakt, że potrafią, jak wypadku Jo Nesbo, być stylistycznie doskonałe, to prawdziwie dobry kryminał, nie poprzestaje na intrydze, lecz jest równocześnie lustrem społeczeństwa i czasów w których żyjemy.
Mons Kallentoft jest znakomitym przykładem tego gatunku, który w gruncie rzeczy używa jedynie intrygi kryminalnej, żeby zdiagnozować społeczeństwo, w którym obecnie żyjemy.
I jego diagnoza nie tylko jest trafna, ale także piekąco smutna, albowiem nasze czasy charakteryzują się właśnie ty, że często interesujemy się Niczym.

 

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10220179192924479

 

 

Interesujemy się Niczym

 

 

Interesujemy się Niczym

“…Wszystko, absolutnie wszystko da sie sprowadzić do tego cholernego medialnego szaleństwa, kultu sław, błogosławionego wywyższania przeciętności, tego, co mało ciekawe, do statusu religii.

 

Nasze dusze nie mogą zaznać spokoju, więc interesujemy się Niczym.”

 

M. Kallentoft

 

 

Celebryta

Celebryta (rodz. żeński celebrytka, l.mn. celebryci, ang. celebrity, z łac. celebrare) – znana osoba będąca obiektem zainteresowania mediów, zwłaszcza tabloidów.

 

Zgodnie z definicją sformułowaną przez Daniela Boorstina w 1961 roku celebryt to osoba, która jest znana z tego, że jest znana. Słowo celebryt nie jest dokładnym synonimem gwiazdy, sławy, idola, autorytetu. Ze względu na możliwość szerokiego oddziaływania społecznego celebryci wykorzystywani są w działaniach reklamowych.

 

Pochodzenie wyrazu

Słowo to w języku polskim pojawia się od 2009 roku: statystyki wyszukiwarki Google pokazują, że do stycznia 2009 wyraz ten w zasobie słów polskiego internauty nie istniał.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Celebryta

 

 

Mam talent!

Mam talent! – polski program telewizyjny typu talent show emitowany od 13 września 2008 do 30 listopada 2019 na antenie TVN, oparty na brytyjskim formacie Got Talent.

 

Charakterystyka programu

Celem programu jest wyłonienie zwycięzcy spośród osób prezentujących swoje możliwości artystyczne, a najwyżej oceniony otrzymuje nagrodę w wysokości 300 000 zł, a w I edycji 100 000 euro. O innych nagrodach decyduje producent wykonawczy programu.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mam_talent!


#Bylejakość