Kara dla dręczycieli zwierząt

Kara dla dręczycieli zwierząt to link do strony Petycji Obywatelskich, na której wisi petycja do sejmu o surowe karanie dręczycieli zwierząt.

Kara dla dręczycieli zwierzątW obliczu upadku społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, uważam, że takie oddolne inicjatywy, jak ta są niezwykle istotne, a szczególnie jeśli chodzi o to, aby dręczycieli zwierząt spotykała surowa kara.

Nasi bracia mniejsi nie są przecież w stanie sami zadbać o swoje sprawy, a darzą nas przecież niezasłużoną często przez nas, bezwarunkową miłością.

W odróżnieniu od ludzi, którzy często są nieczuli i pozbawieni empatii.

Na przyjkład naszym teatrze, w zeszłym roku urządziliśmy wigilię dla dzieci z domów dziecka. Nasza społeczność bardzo się zaangażowała w ten projekt i naznosili nam masę prezentów.

Niestety dzieci, które do nas zawitały widać było, że mają całą tę inicjatywę za nic i pozostawiły nas z gorzkim poczuciem abszmaku.

Dlatego w tym roku postanowiliśmy urządzić wigilię dla naszych braci mniejszych, albowiem większość schronisk dla zwierząt cierpi potworną biedę i ledwo wiąże koniec z końcem.

Tymczasem zachęcamy do podpisania podlinkowanej petycji dotyczącej tego, aby dręczycieli zwierząt spotykała surowa kara:

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Sejm_Rzeczpospolitej_Polskiej_Zeby_surowo_karac_ludzi_ktorzy_wyrzucaja_swoje_zwierzeta_na_ulice/?pv=17

 

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej: Surowe kary dla ludzi, którzy wyrzucają swoje zwierzęta na ulicę.

Dlaczego ta sprawa jest istotna

Bardzo istotna sprawa, dlatego że gdyby ludzie byli karani za porzucanie zwierząt i kara była by wysoka, może by się trochę zastanowili następnym razem nad wzięciem jakiegokolwiek zwierzęcia do domu. Tym bardziej, że są to żywe istoty, które czują i są najprawdziwszymi przyjaciółmi ludzi. Nie można być obojętnym na takie zachowanie. Ja bynajmniej patrzeć na to nie mogę dlatego proszę Was wszystkich o podpisywanie petycji. Mam nadzieję, że dzięki podejmowaniu takich działań, uda się uratować miliony zwierząt!

Podpisów jest coraz więcej, za każdy serdecznie dziękuję!!!
https://secure.avaaz.org/pl/petition/Sejm_Rzeczpospolitej_Polskiej_Zeby_surowo_karac_ludzi_ktorzy_wyrzucaja_swoje_zwierzeta_na_ulice/?pv=17

 

 

Kara (prawo)

Kara (prawo) – określona przepisami prawa dolegliwość dla podmiotu prawa będąca sankcją za niepodporządkowanie się normom prawnym.

Kary mogą wymierzać jedynie podmioty uprawnione, zazwyczaj organy państwa, ale ustawa może upoważniać do tego inny podmiot. Najczęściej karę nakładają:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kara_(prawo)


#OchronaZwierząt