Kobiety niszczą mężczyzn

Kobiety niszczą mężczyzn – o rosnącym problemie przemocy kobiet wobec mężczyzn, których niszczą one psychicznie i fizycznie.

Nie tak dawno uważano by ten problem za żart, obecnie jednak staje on się coraz powszechniejszy, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, gdzie w wielu krajach uruchomiono już niebieskie linie dla mężczyzn, ponieważ kobiety niszczą mężczyzn coraz częściej.

Kobiety niszczą mężczyzn

Dramat tysięcy mężczyzn w Polsce. Eksperci podkreślają: Kobiety niszczą psychicznie i fizycznie

To już nie są żarty. Eksperci alarmują, co dziesiąty polski mężczyzna doświadczył przemocy ze strony swojej partnerki. Kobiety coraz częściej są napastnikami, a nie ofiarami.

To już nie są żarty. Eksperci alarmują, co dziesiąty polski mężczyzna doświadczył przemocy ze strony swojej partnerki. Kobiety coraz częściej są napastnikami, a nie ofiarami.

“Był u nas młody, 30-letni mężczyzna, który po kilku latach małżeństwa zdał sobie sprawę, że jest ofiarą swojej żony. Nie to żeby go maltretowała fizycznie. Kilka razy dostał jakimś przedmiotem, a może raz na miesiąc był policzkowany podczas kłótni. Bardziej dotkliwa była przemoc psychiczna, która doprowadziła go na skraj samobójstwa. Żona wyzywała go od nieudaczników i impotentów. Groziła, że go zdradzi. Poniżała w towarzystwie. Mówiła, że jak wyjdzie z domu wieczorem, to zabierze dziecko i się wyprowadzi. Facet był psychicznie zrujnowany” – mówi w rozmowie z naTemat pracownik Ośrodka Wsparcia Ofiar Przemocy z Tarnowa.

Jak wskazują statystyki, z roku na rok liczba mężczyzn, którzy padają ofiarami swoich partnerek znacząco rośnie. W porównaniu z 2010 rokiem zgłaszanych przypadków jest, aż o 40 procent więcej.

“Problem jest i jeśli do nas zgłaszają się takie osoby, to najczęściej mówią one o poniżaniu, wyganianiu z domu, o finansowej presji, wyśmiewaniu. U nas różnica w liczbie takich przypadków między kobietami a mężczyznami jest spora” – mówi dyrektor ośrodka Dorota Bogusz.

Co warto podkreślić, często przemoc oparta jest nie o fizyczne pobicie, a psychikę. Kobiety doskonale zdają sobie sprawę, że słowa mogą zadać zdecydowanie większy ból niż np. spoliczkowanie.

“Komentarze adresowane tak, by obniżyć samoocenę. I tutaj przykładów może być mnóstwo: od uwag dotyczących finansów po te o zachowaniu mężczyzny w łóżku. Kolejny sprowadza się do ograniczania kontaktów. Kobiety wręcz zakazują partnerom spotkania się z kolegami. Rzecz jasna nie mam tu na myśli przypadków skrajnych, kiedy taki mężczyzna się upija itp.” – podkreśla prezes Fundacji Masculinum, Jacek Masłowski.

Źródło: naTemat.pl / Telewizja Superstacja

http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2019-04-01/dramat-tysiecy-mezczyzn-w-polsce-eksperci-podkreslaja-kobiety-niszcza-psychicznie-i-fizycznie/?fbclid=IwAR1MGs404A4kEnm0IJjo3-Amvq1FrKmKuJqlBjXgZkQxSHa-_nYFo5Y17j8


#przemocdomowa