Koktajl z krewetek

Koktajl z krewetek, czyli coctail di gamberetti to jedna z moich ulubionych zakąsek. Jest elegancka, ale tak samo prosta w przyrządzaniu, jak smaczna.

 

koktajl z krewetek

Coctail di gamberetti – koktail z krewetek

Pamiętam, kiedy po raz pierwszy byłem we Włoszech, kierując się moim niezawodnym nosem gastronauty i doświadczeniem, które mówi, żeby nigdy nie jeść w pułapkach turystycznych na głównych ulicach miast i kierować się do knajp, w których jedzą miejscowi, znalazłem w jednej z bocznych uliczek Lido di Jesolo przeuroczą małą trattorię prowadzoną przez włoską rodzinę.

Podawali tam genialny koktajl z krewetek, który jadłem przynajmniej dwa razy dziennie przez całe dwa tygodnie, które tam spędziłem.

To on służył mi jako pierwowzór do mojej własnej wersji, która różni się jedynie tym, że ja nie mam dostępu do dobrych świeżych krewetek i w związku z tym kupuje mrożone, grenlandzkie, bo moim zdaniem te z morza północnego mają najwięcej smaku.

Jeśli zdecydujecie się jednak na świeże, to pamiętajcie, żeby najpierw je krótko ugotować w mocno solonej wodzie, a potem schłodzić.

KOKTAJL Z KREWETEK, a la Lido di Jesolo (2 osoby)

500 g mrożonych krewetek w skorupkach

50 cl sosu koktajlowego, – 2 łyżki stołowe majonezu (ja używam dekoracyjnego Winiary) 1 łyżka stołowa keczupu (ja używam Heinz łagodny) patrz przepis na:
http://www.kempinsky.pl/sos-koktajlowy/

sałata lodowa

2 pucharki, albo duże kieliszki

1. Obierz krewetki dokładnie z pancerzyka.

2. Wyłóż dno pucharków sałatą lodową.

3. Podziel krewetki na dwie porcje i wrzuć do pucharków

4. Wymieszaj majonez z keczupem na jednorodny różowy sos. Patrz: http://www.kempinsky.pl/sos-koktajlowy/

5. Zalej sosem krewetki.

6. Trzymaj w lodówce, bo krewetki najlepiej smakują zimne.

danie świetnie smakuje ze świeżą bagietką z masłem.

Gotowe!

Próbowałem wielokrotnie zrobić sos koktajlowy według bardziej wykwintnych przepisów z octem winnym, sokiem pomarańczowym, cytryną, odrobiną brandy, drobno pokrojonymi piklami, ale moim zdaniem ten najprostszy wariant najlepiej pasuje do tego dania, żeby jego smak nie przyćmił smaku krewetek, ale gdybyście chcieli spróbować go w “bogatszym” wariancie oto link do takiego przepisu:
http://www.pieceofcake.pl/Przepisy/Sos-koktajlowy

Smacznego!


#Gastronauta #KoktajlZKrewetek #JakZnależćDobrąKnajpę