Koniec Anety Galarety?

Koniec Anety Galarety? – Jak wieść gminna niesie, redakcja Gazety Wendetty planuje zakończenie współpracy z Anetą Galaretą.

Dziwić może troszeczkę, że zanim ta arcyszokująca wiadomość zdążyła stać się publiczną, już ukazał się list protestujący przeciw zwolnieniu tak wybitnej postaci z dziedziny teatru i krytyki teatralnej.
Nie dziwi jednak w ogóle, że list sformułowali i podpisali beneficjenci jej wątpliwej dotychczasowej działalności “dziennikarskiej”
Czy zatem protest coś da, czy rzeczywiście będzie to koniec tego fenomenalnego i wiekopomnego symbolu wszystkiego, co w mediach najgorsze?

Koniec Anety Galarety

Koniec Anety Galarety?

Wbrew hymnom pochwalnym płynącym z listu wsparcia dla Galarety, zasłynęła ona w świecie teatralnym tylko tym, że podczas panowania w teatrze Fałszywego Chrystusika, była ona na jego liście płac i co za tym idzie uprawiała medialną prostytucję odwdzięczając się Fałszywemu Jezusikowi pisząc dytyramby na temat wszystkiego, co jego Boska ręka dotknęła.

A kiedy Fałszywy Jezusik Chrystusik został z hukiem wyrzucony z teatru, wpisała się w historię tym, że hejtowała i kłamała na temat wszystkiego co w teatrze pod nową dyrekcją miało miejsce, albo nawet miejsca nie miało.

Ta nieprzeciętna propagandzistka upowszechniała swą agitację z takim zapałem, że sam Joseph Goebbels byłby zapewne z niej dumny i zapewne przyczyniła się w ogromnym stopniu do tego, że nowego dyrektora teatru w końcu odwołano.

Ale ta gryzipiórkowska kanalia nie zadowoliła się jednak tym faktem i dalej waliła w ten teatr, jak w bęben i nie dałaby pewnie za wygraną dopóki dyrektorem nie został znowu ktoś z frakcji Jezusika, kto znowu wziąłby ją z powrotem na payroll teatru.

To typowy przykład pseudorecenzenta, który zamiast według etosu dziennikarskiego opisywać rzeczywistość próbuje ją ciągle według swojego, niezbyt czystego, widzimisię, kształtować.

Dlatego daję wam słowo, że prawdziwi miłośnicy teatru odetchną z ulgą, że nadszedł koniec tej agendy spółdzielni teatralnej i szkodników teatralnych wszelakich.

Amen.

Propaganda

Propaganda (od łac. prōpāgāre – rozszerzać, rozciągać, krzewić) – celowe działanie zmierzające do ukształtowania określonych poglądów i zachowań zbiorowości ludzkiej lub jednostki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Propaganda

P.S.
Jak zwykle powyższy artykuł jest jedynie wytworem mojej chorej wyobraźni i nic podobnego o czym piszę nie miało miejsca w rzeczywistości, a wszystkie podobieństwa do prawdziwych osób i zdarzeń są przypadkowe.


#teatr