Miłością nie można opłacić rachunków

Miłością nie można opłacić rachunków – odpowiedź na często przez społeczeństwo zadawane pytanie, “dlaczego artystom płaci się tak dużo?”.

Bardzo wiele razy, kiedy w na Facebooku, albo w życiu realnym dyskutowałem z ludźmi całkowicie nie związanymi ze sztuką, pojawiało się zdanie, że artyści mają za dużo przywilejów, że nie należy im się wcale 50% kosztów uzyskania przychodów, że płaci się im zbyt wiele i że generalnie są czymś w rodzaju darmozjadów i pasożytów na tkance społeczeństwa, dlatego z wielką przyjemnością umieszczam ten wpis mojego kolegi na moim blogu, który bardzo dokładnie tłumaczy specyfikę zawodu artysty, i że samą miłością nie można opłacić rachunków.

Miłością nie można opłacić rachunków

Miłością nie można opłacić rachunków

Kuba Bobas Wilk napisal:

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, dlaczego ARTYŚCI (malarze, piosenkarze, tancerze, muzycy, fotografowie oraz inni, których można umieścić w tej kategorii) pobierają ”tak dużo” za swoje usługi:

Nie mamy płatnych urlopów ani chorobowego, nie dostajemy bonusowego wynagrodzenia za wyjątkowe dokonania ani na Święta.

Nie wypłacają nam odszkodowania, gdy nasze przedstawienie zostanie z jakiś powodów odwołane.

Poświęcamy kontakty z przyjaciółmi i rodziną, oraz mnóstwo wolnego czasu poza samą pracą na rzecz rozwoju w niej, byście mogli cieszyć się coraz lepszą jakością naszych usług.

Materiały do tego kupujemy za własne pieniądze.

Choroba oraz problemy osobiste nie są dla Was żadnym wytłumaczeniem naszej słabszej formy, musimy zawsze dawać z siebie wszystko, bo nie możemy pozwolić sobie na gorsze wyniki.

Łatwo jest powiedzieć, ten to ma talent, ale gdybyście zamienili się z nami miejscami, niejednokrotnie zobaczylibyście, czym jest okupiony jego rozwój!

Następnym razem proszę pamiętaj, że ARTYSTA jest ARTYSTĄ z miłości do sztuki, ale samą miłością nie można opłacić rachunków i że tworzymy coś, czego nie produkuje się taśmowo w fabryce.

Płatnikom dedykuję.

Artysta

Artysta (pd łac. ars dpn. artis ‘sztuka’) – osoba tworząca (wykonująca) przedmioty materialne lub utwory niematerialne, mające cechy dzieła sztuki.

Artysta – twórca tym różni się od rzemieślnika – odtwórcy, że swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, nadając im niepowtarzalny charakter. Dzięki temu dzieła znanych artystów rozpoznawane są bez potrzeby oglądania ich sygnatur.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Artysta


#artysta