Najlepsza ekipa świata

Nie, no sorry, ale muszę to napisać: Najlepsza ekipa świata jest w Katowickim TVP!

 

ekipaJuż raz pisałem, że jestem pod ogromnym wrażeniem ekipy realizacyjnej Katowickiego Ośrodka TVP, z którą realizowałem Teatr TV “JORDAN” z Ewą Kutynią.

Wtedy nie wiedziałem jeszcze, że to nie koniec moich pozytywnych doświadczeń z tymi zaangażowanymi i oddanymi swojej pracy ludźmi.

To jest ekipa złota warta.

Tak się poskładało, że mam bardzo szczelnie zapełniony kalendarz i że do Świąt w zasadzie miałem tylko dwa wolne terminy na montaż, więc ustaliliśmy z producentem Adamem Łukaszkiem, że Grażynka Ogrodowska i Leszek Ptaszyński podmontują materiał, żeby nie tracić czasu, a ja wpadnę później i zrobię korekty.

Na domiar wszystkiego wysypała im się maszyna i kiedy przyszedłem na pierwszy termin korekt, było tylko kilka minut zmontowanych, więc potwierdziłem tylko, że to zmierza w dobrym kierunku, a Leszek z Grażynką siedli montować dalej.

Z ogromną niechęcią jechałem jednak na wyznaczony termin ostatecznego montażu, bo byłem po strasznie wyczerpującym tygodniu prób w teatrze w Ostrawie i ostatnią rzeczą na jaką miałem ochotę to spędzić jedyny wolny dzień i noc w montażowni… No, ale trudno się mówi, w końcu sam wybrałem ten zawód, i powinienem się cieszyć, że mam co robić, więc zwlokłem się z łóżka w sobotę i pojechałem do TV.

Kiedy oglądałem materiał po prostu oniemiałem. Grażyna, Leszek i wspaniały montażysta Mariusz Marszołek, zrobili tak fantastyczną robotę, że w życiu nie zrobił bym tego lepiej sam! Gotowy materiał był tak świetnie zmontowany, że moja rola ograniczyła się w zasadzie do kilku kosmetycznych poprawek i cała robota nie trwała dłużej niż 3 (!) godziny.

Co prawda podziękowałem już im po wielokroć osobiście, ale musiałem w ten sposób dać wyraz temu, co czuję i jak głęboko ich podziwiam. To wielki zaszczyt móc pracować z tak niesamowicie utalentowanymi ludźmi, pełnymi pasji i zaangażowania, więc powtarzam jeszcze raz:

Jeśli przyjdzie Wam kiedykolwiek pracować z Grażyną Ogrodowską, Leszkiem Ptaszyńskim, Adamem Łukaszkiem, albo Mariuszem Marszołkiem, odmówcie modły dziękczynne, bo lepszych profesjonalistów nie znajdziecie!

Chwała Bohaterom!!!

 

TVP KATOWICE:
http://katowice.tvp.pl/

________________________________________________________________________________
#GrzegorzKempinsky #TeatrTV #EwaKutynia #TVP #Teatr #montaż #TVPKatowice