Nie głosujcie na osobowość roku!

Nie głosujcie na osobowość roku! – Mnożące się zawsze na początku roku plebiscyty “Osobowości roku” nie są niczym inną niż gigantyczną ściemą.

To nic innego, niż wyrachowany sposób gazet i portali internetowych na zarabianie pieniędzy poprzez smsy i tak naprawdę taką “osobowość” można sobie po prostu kupić.
Sam byłem świadkiem kilka lat temu, kiedy mnie nominowano do takiego tytułu, że kiedy po kilkunastu dniach miałem dość wysoką przewagę nad konkurencją, okazało się, że nagle moja najbliższa konkurentka poszybowała w kosmos, jakby była wyrzucona z katapulty i “wygrała” konkurs. Potem głośno mówiło się w kuluarach, jak to kazała swoim pracownikom na siebie głosować, oraz jak kupiła karty prepaydowe z których jej rodzina wysyłała setki głosów.
Z resztą wystarczy popatrzeć co się dzieje w tak “popularnych” dziedzinach, jak “biznesmen, albo przedsiębiorca roku” – tam ilość “zdobytych głosów jest pareset procent wyższa niż w np. dziedzinie “kultura”, bo najzwyklej w świecie przedsiębiorców stać na kupienie więcej głosów.
Dlatego tak fantastycznie pozytywnie zaskoczył mnie wpis Wiesława Hołdysa, który z tych właśnie powodów, zamieścił na Facebooku wpis z prośbą, aby na niego nie głosować.
Jestem tego samego zdania: Nie głosujcie na osobowość roku!

Nie głosujcie na osobowość roku

NIE GŁOSUJCIE NA MNIE

Zostałem nominowany w plebiscycie “Gazety Krakowskiej” i “Dziennika Polskiego” na Osobowość Roku w kategorii “Kultura”

Nominacja została przyznana za “założenie Teatru Mumerus i nieprzerwaną, 20-letnią działalność artystyczną, w ramach której powstało ponad 40 autorskich spektakli, warsztatów i projektów teatralnych.

Spektakle Teatru Mumerus były wielokrotnie nagradzane, a Wiesław Hołdys wraz z zespołem został uhonorowany Nagrodą Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego w 2017 roku.”

Kapitule dziękuję za docenienie mojej pracy. Proszę jednak o NIEoddawanie głosów na mnie, gdyż jest to plebiscyt płatny.

https://www.facebook.com/mumerus/posts/10214603683780943

plebiscyt

plebiscyt

1. głosowanie, którego uczestnicy wybierają najlepszą ich zdaniem osobę lub rzecz;
2. głosowanie ludności zamieszkującej dane terytorium dla rozstrzygnięcia ważnej kwestii związanej z tym terytorium;
3. w starożytnym Rzymie: podejmowanie uchwał przez plebejuszy pod przewodnictwem trybuna

https://sjp.pl/plebiscyt


#OsobowośćRoku