Obrazy wymienia na karmę

Obrazy wymienia na karmę – 9-latek z Rosji maluje zwierzęta, a swoje obrazy wymienia na karmę dla schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Z cyklu “dobre wiadomości” zamieszczam dziś tekst o dzielnym 9-latku, który kocha zwierzęta i pomaga im, albowiem swoje obrazy wymienia na karmę dla bezdomnych zwierząt.

Obrazy wymienia na karmę

9-latek maluje zwierzęta. Obrazy wymienia na karmę dla schroniska

Pavel jest wielkim miłośnikiem zwierząt. 9-latek do tego stopnia lubi czworonogi, że postanowił wykorzystać swoje talenty plastyczne. Chłopiec maluje psy, koty oraz inne gatunki, wymieniając je później na karmę i lekarstwa.

Pavel Abramov ma 9 lat i mieszka w niewielkim mieście Arzamas w obwodzie niżnonowogrodzkim. Chłopiec uwielbia zwierzęta do tego stopnia, że razem ze swoją matką zainicjował nietypowy projekt. Regularnie maluje portrety zwierząt, które później sprzedaje za karmę dla zwierząt, lekarstwa czy akcesoria typu smycze. Następnie zawozi je do lokalnego schroniska.

Rosjanin zdjęcia swoich prac oraz z wizyt w schronisku publikuje w mediach społecznościowych, w tym w popularnym portalu społecznościowym VK. To tam na profilu „Do czego zdolny jest mały wolontariusz” pojawiają się prace ukazujące zwierzęta domowe. Ich właściciele podpisują umowę z 9-latkiem, na mocy której dostaną namalowany wizerunek pupila zobowiązując się przy tym do kupna karmy. Tym sposobem okoliczni mieszkańcy mają obrazki przedstawiające swoje zwierzęta, a Pavel zyskuje karmę dla tych czworonogów, którzy jeszcze nie mają swojego domu. Popularność 9-latka sięga już jednak poza granice jego rodzinnego miasta. O inicjatywie chłopca dowiedzieli się mieszkańcy innych regionów, a także państw. Młody artysta dostaje zamówienia na portrety zwierząt n.in. z Hiszpanii czy Niemiec.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/9-latek-maluje-zwierz%C4%99ta-obrazy-wymienia-na-karm%C4%99-dla-schroniska/ar-AAJ6Ckk?fbclid=IwAR2iIyx6SJ7wmG_aUulHFjiKykP0WfiHO5bzxVLbMMRq4JOfSymnCOIg30s

Altruizm

Altruizm (fr.altruisme, od łacińskiego rdzenia alter – inny, drugi) – zachowanie polegające na działaniu na korzyść innych. Polega ono na dobrowolnym ponoszeniu pewnych kosztów przez jednostkę na rzecz innej jednostki lub grupy, przeciwstawne zachowaniu egoistycznemu. Zachowania altruistyczne mogą występować zarówno wśród ludzi, jak i w obrębie innych gatunków biologicznych. Jest to podstawowe pojęcie socjobiologii. Termin ten wprowadził August Comte w pierwszej połowie XIX wieku jako pojęcie dotyczące zachowania zarezerwowanego wyłącznie dla człowieka, który potrafi zrzec się części swoich praw na rzecz innych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Altruizm


#altruizm