OBRZYGANE GWIAZDY

Obrzygane gwiazdy – Fałszujący kretyni i kretynki, wygibające się trzeciorzędne dancerki rodem z “you can dance”, albo jak to tam się zwie.

Sylwester. Wyfiokowane “Gwiazdy” rodem z dolnej Albanii. Wszyscy odsztyftowani, jak szpaki na odpust. A potem te obrzygane gwiazdy nad ranem, jak jeden mąż, już nie tak eleganccy wracają do domu.

 

 

 

obrzygane gwiazdy

 

 

 

Obrzygane gwiazdy

Sylwester…

Gdzie nie spojrzysz, to wszyscy się prześcigają w tym, żeby być bardziej sexy, bardziej juicy, bardziej jazzy, bardziej cool, bardziej szczęśliwi.

 

Jazgot płynący z TV jest nie do zniesienia, niezależnie od tego, jakiego “Sylwestra z” się włączy.

 

Fałszujący kretyni i kretynki, wygibające się trzeciorzędne dancerki rodem z “you can dance”, albo jak to tam się zwie.

 

Wyfiokowane “Gwiazdy” rodem z dolnej Albanii.

 

A nad ranem wszyscy, jak jeden mąż, obrzygani wracają do domu.

 

Jakoś mnie to w ogóle nie bawi. Wolę poczytać dobrą książkę, a jutro włączyć koncert noworoczny z Wiednia.

 

Amen

 

 

 

 

Sylwester (święto)

Sylwester (tłusta wigilia) – wigilia Nowego Roku, dzień poprzedzający Nowy Rok – 31 grudnia (imieniny Sylwestra; w Kościele katolickim, jako wspomnienie liturgiczne papieża Sylwestra I), kiedy to świętuje się koniec starego roku i początek nowego, stanowiąca czas hucznych zabaw i bali, toastów, sztucznych ogni, petard lub pokazów laserowych.

 

Obchody

Samo święto pożegnania starego i powitania nowego roku narodziło się dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Początkowo obchodzono je tylko w bogatszych warstwach społeczeństwa, stopniowo zwyczaj przedostawał się do życia uboższych ludzi. Na początku XX wieku pojawiły się lokalne zwyczaje przeżywania nocy sylwestrowych. Na przykład w Danii zeskakiwano z krzesła o północy, a w Hiszpanii od 1909 wraz z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono.

 

W wielu państwach tradycyjnym trunkiem jest wtedy szampan.

 

Sylwester – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od łacińskiego przydomka silvestris oznaczającego „człowiek żyjący w lesie”, „dziki”. Poświadczone w Polsce od 1220 roku. Dawniej uważano, że imię Lasota powstało jako odpowiednik znaczeniowy Sylwestra, jednak Lasota jest poświadczony na ziemiach polskich w dokumentach wcześniej i był szerzej nadawany. Istnieje dziesięciu świętych Sylwestrów, patronów tego imienia.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sylwester_(%C5%9Bwi%C4%99to)


#Sylwester #2018 #youcandance