Oportunizm w teatrze

“Oportunizm w teatrze” to najnowsza bezkompromisowa krytyka Jarosława Górala i Radio Garderoba, patologicznych zjawisk, jakie mają miejsce w teatrze polskim, w którym takich oportunistów, którzy w imię zachowania stołka przytakną każdej władzy niestety jest coraz więcej.

Oportunizm w teatrzeTakich Fabrycjuszów, Poncyljuszów i innych Asów teatru z kompletnym z brakiem jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego jest niestety w polskim teatrze niemnoga .

Są to ludzie, dla których oportunizm (nie mylić z opozycjonizmem) jest nadrzędną postawą życiową.

W imię zachowania stołka są gotowi dać swoje cztery litery każdej władzy i są gotowi na każde świństwo, kłamstwo i niegodziwość.

Że politycy są dokładnie tacy, nie jest dla nas żadną nowiną, ale kiedy ludzie, którzy mają dbać o to, żeby przekazywać tłumowi tak zwane wartości wyższe poprzez kulturę i sztukę, tak naprawdę są szumowinami, to ja się pytam CO oni niby nam mają przekazywać?

Dlatego słuszna jest przestroga Jarka, aby strzegli się ci, którzy na swojej drodze spotykają takich Asów teatru.

Amen

 

Radio Garderoba przedstawia:
Oportunizm w teatrze

 

Radio Garderoba

Radio Garderoba jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
http://www.kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

 

 

Jarosław Góral:
Radio Garderoba Jarosław Góral Porażka dyrektora

http://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

http://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts

Oportunizm 

(łac. opportunus dosł. (wiatr wiejący) w kierunku portu; przychylny, korzystny, wygodny) – postawa moralna charakteryzująca się rezygnacją ze stałych zasad moralnych lub przekonań dla osiągnięcia doraźnych korzyści, wybieranie zawsze tego, co jest w danej sytuacji bezpieczne i korzystne. Oportunizm jest podobny do konformizmu – dana jednostka łatwo ulega wpływom grupy, jednak nie jest to jedna określona grupa a każda, która w danym momencie ma przewagę nad innymi. Także ugodowość i uchylanie się od walki (np. rewolucyjnej)
https://pl.wikipedia.org/wiki/

PS
Wszystkie zbieżności z prawdziwymi zdarzeniami i osobami są jak najbardziej przypadkowe.


#teatr