Pocałujcie misia w dupę!

Pocałujcie misia w dupę! – to anegdota, którą chyba wszyscy słyszeli, a co poniektórzy z nas nawet sami widzieli i nadal pamiętają.

Pocałujcie misia w dupę!

Pocałujcie misia w dupę!

Telewizja na żywo miała swój czar.

Wszyscy pamiętamy, jak na koniec znanej dobranocki słynny Miś z okienka – BRONISŁAW PAWLIK – znudzony swą popularnością i ciągle tym samym programem, po opowiedzeniu kolejnej bajki, myśląc, że mikrofony i wizja są wyłączone, rzucił swoje słynne:

– A teraz, kochane dzieci, pocałujcie misia w dupę!

Miś z okienka

Miś z okienka – program dla dzieci emitowany w Telewizji Polskiej od 23 czerwca 1957 do 1973 roku[.

Program kierowany był do dzieci w wieku szkolnym i miał spełniać misję edukacyjną, m.in. zachęcać do czytania książek. Wzorowany był na angielskiej audycji Whirligig, którą prowadził Humphrey Lestocq rozmawiający z kukiełką, Mr. Turnipem (Panem Rzepą). Początkowo program nosił nazwę Miś w okienku. Główny bohater, miś, omawiał z prowadzącym zaczerpnięte z książek poważne tematy. Prowadzącym był najpierw Bronisław Pawlik, a następnie Stanisław Wyszyński. Głos misia podkładały Danuta Przesmycka oraz Ewa Florczak. Pomysłodawczynią programu i autorką dialogów była Wanda Szerewicz.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%9B_z_okienka

Bronisław Pawlik

Bronisław Pawlik (ur. 8 stycznia1926 w Krakowie, zm. 6 maja2002 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i radiowy.

Życiorys

Podczas II wojny światowej był robotnikiem kolejowym. W 1946 roku zadebiutował rolą Happiasza w „Homerze i Orchidei” Tadeusza Gajcego w reżyserii Iwo Galla w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W 1947 roku ukończył krakowskie Studio Dramatyczne Iwo Galla. Był aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku (1946–1949), Teatru im. Jaracza w Łodzi (1949–1952), teatrów warszawskich (Teatr NarodowyTeatr PolskiTeatr AteneumTeatr Powszechny (od 1952), Teatru Współczesnego (od 1989). Występował również w Kabarecie Starszych Panów oraz w popularnym programie dla dzieci Miś z okienka (lata 60. XX w.).

Był aktorem Teatru Polskiego Radia, m.in. odtwórca roli „Mordeczki” w cyklicznym słuchowisku Okno na świat Programu Trzeciego Polskiego Radia. W 1988 roku został nagrodzony „Wielkim Splendorem” – prestiżową nagrodą przyznawaną przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia dla aktorów-wykonawców słuchowisk radiowych[.

Artysta zmagał się z chorobą alkoholową. Zmarł na raka żołądka. Został pochowany na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (kwatera J, rząd 5, grób 21).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Pawlik


#MiśZOkienka