Przebywanie samemu czyni cię niezwykłym

Przebywanie samemu czyni cię niezwykłym – Jeżeli uwielbiasz przebywać sam, to posiadasz bardzo niezwykłe cechy twojej osobowości.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że przebywanie samemu, a bycie samotnym to dwie zupełnie inne rzeczy. Samemu przebywamy z wyboru, a samotni jesteśmy, kiedy dzieje się to wbrew naszej woli.

Przebywanie samemu czyni cię niezwykłym

Jeżeli uwielbiasz przebywać sam, to posiadasz te 5 niezwykłych cech

Na początku wyjaśnijmy sobie pewną różnicę. Przebywanie samemu a bycie samotnym to zupełnie coś innego.

Jeżeli należysz do osób, które uwielbiają spędzać czas same w swoim domu, to posiadasz te 5 niezwykłych cech osobowości.

1# Jesteś wolny od uprzedzeń

Wielu ludziom wydaję się, że osoby, które trzymają się z dala od innych, są nieśmiałe, zamknięte w sobie i ocenią innych. Jest to błędne postrzeganie samotników, ponieważ są to ludzie z ogromną wiedzą, którą zdobyli podczas samotnych wieczorów, kiedy to czytali dużo książek i oglądali wiele ciekawych filmów dokumentalnych.

2# Jesteś świetnym słuchaczem

Samotnik to osoba, która potrafi świetnie słuchać. Dzieje się tak dlatego, że gdy większość czasu spędzają sami, to wielokrotnie przetwarzają różne sytuacje w swoich głowach. Poza tym będą Cię słuchać tak długo, jak tego chcesz, ponieważ sami nie koniecznie mają ochotę się wypowiadać.

3# Jesteś stabilny emocjonalnie

Dzieje się tak dlatego, że osoby gdy przebywają ze sobą sam na sam, mają więcej czasu na wsłuchiwanie w swoje emocje, co czyni ich, ludźmi świadomymi emocjonalnie.

4# Nadmiar bodźców Ci nie służy

Nie lubisz głośnej muzyki, hałasu ani tłumów. A to dlatego, że Twój mózg nie potrzebuje dopaminy, która pobudza tylko acetylcholiny, hormonu, który wycisza.

5# Lubisz ludzi

Tak, samotnicy lubią ludzi, ale o wiele staranniej dobierają sobie przyjaciół, a ich kręgi znajomych nie są tak liczne, jak u innych.

https://kempinsky.pl/mysli.pl/jezeli-uwielbiasz-przebywac-sam-to-posiadasz-te-5-niezwyklych-cech/?fbclid=IwAR0YCJzWgNjCxKRFUWbbQEuGaY_6RRTQ2MXa3eXeg7gJJ0YSRaGNojRIiAA

Osamotnienie

Bliskoznaczne z poczuciem samotności jest poczucie osamotnienia. Wymienia się co najmniej dwie formy osamotnienia: sytuacyjno–losowe i temperamentalnocharakterologiczne (może wynikać z braku odpowiednich relacji w okresie socjalizacji lub doświadczonego wówczas odrzucenia).

Wyróżnienie w samotności aspektu osamotnienia, pozwala na oczyszczenie istoty tego uczucia z pozostałości, jakie wiążą je z drugim człowiekiem. Nie chodzi tu o oddzielenie “pojedynczego bycia” od sytuacji społecznej samotności, ale o zarysowanie w miarę wąskiego pola analizy, by za pomocą filozoficznych metod zrozumieć, czym istotowo jest uczucie zostawienia poza wszelkim określeniem, nawet obok siebie – eidetycznej świadomości własnego podmiotu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Samotno%C5%9B%C4%87


#samotność