Psy rozpoznają złych ludzi

Psy rozpoznają złych ludzi – co takiego powoduje, że psy potrafią rozpoznawać złych ludzi, którzy mają wobec nas złe intencje.

Ten artykuł traktuje co prawda tylko o psach, ale moim zdaniem nie tylko psy potrafią bezbłędnie rozpoznawać złych ludzi, ale także i koty, które także do niektórych znajomych się łaszą, a od innych stronią, albo wręcz uciekają.

 

Psy rozpoznają złych ludzi

 

Psy potrafią rozpoznawać złych ludzi. W tej kwestii rzadko się mylą!

Każdy właściciel psa z pewnością zauważył, że czworonogi bardzo lubią niektórych naszych znajomych. Istnieją jednak osoby, za którymi nasze psy zwyczajnie nie przepadają. Szczekają na nie, nie chcą do nich podejść oraz szczerzą się na ich widok. Cóż, twój pupil nie zachowuje się w taki sposób bez przyczyny. Okazuje się, że w pewnym sensie czworonogi potrafią wyczuwać ludzi, którzy mają złe intencje.

Psy dostrzegają, kiedy ktoś jest niemiły dla ich właścicieli

Badania wykazały, że psy żywią urazę do ludzi, którzy są nieuprzejmi do ich właścicieli. W jednym z badań czworonogi nie chciały przyjmować smakołyków od kogoś, kto wcześniej odmówił pomocy jego właścicielowi w otwarciu pojemnika. Pies potrafi zapamiętać kogoś, kto działał niekorzystnie w stosunku do swojego ulubionego człowieka.

Czworonogi potrafią wyczuwać złe intencje u ludzi

Czasami psy nie lubią kogoś już od pierwszego spotkania. Co wtedy? Istnieje kilka możliwych wyjaśnień. Wiodąca teoria głosi, że psy wykorzystują swój zmysł węchu do wykrywania zmian chemicznych w feromonach emitowanych przez ludzi, co może wskazywać na to, że ktoś ma złe intencje. Wyjątkowe zmysły psów są używane do wykrywania cukru we krwi, potencjalnych bomb, narkotyków, a nawet raka. Nie powinno więc dziwić, że psy mogą wykryć inne chemiczne zmiany w ludzkim ciele….

…Psy wyczuwają, kiedy ktoś jest niepewny

Ponieważ psy są mocno związane z ludźmi, potrafią wyczuwać ich emocje, takie jak np. niepewność danej osoby. Kiedy ktoś jest zestresowany, psu może się to udzielić, a jak wiadomo skutkiem stresu u psa może być również agresja wobec danej osoby.

Zaufaj intuicji swojego pupila

Czworonogi posiadają przeczucie co do pewnych sytuacji. One wyczuwają zagrożenie oraz intencje ludzi dużo szybciej niż my. Niestety ludzie często ignorują instynkt swojego psa. Zamiast jednak złościć się na czworonoga, lepiej mu zaufaj. W końcu on chce dla ciebie jak najlepiej!…..

cały artykuł na:

https://kochamyzwierzaki.pl/


#psy #koty