Samotność w sieci, czyli profil na FB

Samotność w sieci, czyli profil na FB –  to znakomity tekst Ireny Czusz o tym, jak szatańska idea pieniądza nas alienuje i upadla.

W trakcie ostatnich 30 lat wielki kapitał zmienił nas z obywateli na konsumetów, samotność w sieci jest tylko jednym z efektów tego zjawiska.

Samotność w sieci, czyli profil na FB

Samotność w sieci

Ludziom nie zależy na innych, ale na lajkach. Nie chcą chleba powszedniego, ale bio, fit, fusion i eco. Pragną wywyższać celebrytów, by potem mieć kogo poniżać. Nie chcą konfrontacji z własnymi słabościami. Chcą kupować.

Zaludniamy całą planetę i jesteśmy coraz bardziej samotni. Korporacje i banki pakują nas w pakiety i traktują jak towar. Płacimy za nasze życie od pierwszego oddechu. Nikt nie jest wolny, a jak już spróbuje, to i tak, prędzej lub później, zabiorą go z jego wysepki pod pozorem troski o jego dobrostan.

Wolność to hasło na podkoszulku. Skończyła się wraz z upadkiem społeczności zbieracko-łowieckiej.

Szatańska idea pieniądza wyniosła jednych i upodliła drugich. Nikt nie zna recepty na całe zło, ale niektórzy wciąż szukają i starają się zachować tę wewnętrzną niezależność myśli i złudzenie wolnej woli. Mimo to, dobro coraz częściej przegrywa z chciwością.

Zabijamy drzewa i zwierzęta. Czujemy się bezkarni. Zerwaliśmy więzi z naturą i ze wspólnotą. Niewielu z nas zachowało więź z Bogiem, samym sobą i bliźnim. Jesteśmy pochopni w ocenach, gniewni w sercach, opresyjni w działaniach i bezrefleksyjni w relacjach ze światem. Niewielu z nas umie kochać… cokolwiek.

Czy myślisz, że zasługujemy na coś lepszego niż bycie kolejnym profilem z fb?


#samotnosc