Skupiona na rozmyślaniach metafizycznych

Skupiona na rozmyślaniach metafizycznych – to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, Trener Duszy o życiu codziennym kobiet we współczesnej Polsce.


Skupiona na rozmyślaniach metafizycznych

Skupiona na rozmyślaniach metafizycznych

Skupiona na rozmyślaniach metafizycznych  Jesienna na swoim rowerze opuszczała już rogatki miasta. Jechała drogą rowerową równoległą do ruchliwej trasy wylotowej. Po obu jej stronach rozciągały się hektary ogródków działkowych. Wiosenny dzień był coraz dłuższy, czas został przesunięty do przodu o godzinę i o tej porze było jeszcze całkiem jasno. Na ogródkach krzątało się mnóstwo działkowiczów. Sprzątali śmieci po zimie, kopali grządki, palili ścięte gałęzie, siali, grabili, budzili do życia swoje poletka, małe jak chusteczki do nosa.  Tu dopiero naprawdę było widać, że wiosna na pewno już przyszła. Wszędzie kwitły drzewka owocowe, tu i ówdzie  bieliły się krzewy tarniny i pachniało świeżo poruszoną ziemią, pąkami kwiatów, pszczołami, optymizmem.

Jesienna wciągnęła do płuc tyle powietrza, ile tylko mogła w nich pomieścić, aż zakręciło się jej w głowie. To była właśnie ta chwila, na którą czekała cały rok. Dopiero tu za miastem można było naprawdę zobaczyć i poczuć wiosnę, upewnić się, że już jest i że warto było czekać te kilka miesięcy na moment taki jak ten. Wiosna zapowiadała optymistyczny początek nowego życia, pozytywne zmiany, a w powietrzu wisiało coś nienazwanego, coś co sprawiało, że jechała coraz szybciej gnana podświadomym oczekiwaniem, jakby chciała pokonać dystans dzielący ją od przeznaczenia, którego i tak nie mogła uniknąć..……

C.D.N.

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk

Metafizyka klasyczna

Metafizyka klasyczna albo filozofia pierwsza (gr. τα μετα τα φυσικά ta meta ta physika – „to, co po fizyce/ponad fizyką”) – dziedzina wiedzy ukonstytuowana przez Arystotelesa, rozważająca byt jako byt oraz jego istotne własności i ostateczne przyczyny.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Metafizyka_klasyczna


#trenerduszy #zyciecoedziennewpolsce