Śmierdzi kłamstwem nowa scena

Śmierdzi kłamstwem nowa scena – o tym, że nowy teatr i jego tak zwane sukcesy sceniczne oparte są wyłącznie na kłamstwie.

Jeden z moich znajomych aktorów, nie tak dawno opublikował poniższe słowa, które są esencją tak zwanych sukcesów spółdzielni teatralnej – śmierdzi kłamstwem nowa scena.

Wszystko jest oparte na kłamstwie; te niby genialne spektakle, które tylko garstka zaprzyjaźnionych pseudorecenzetów, reżyserów – nieudaczników, aktorów – amatorów i kolegów dyrektorów uważa za genialne.

Zamknięty obieg festiwalowy, gdzie powyższe szkodniki wzajemnie się na te festiwale zapraszają i wręczają sobie wzajemnie nagrody.

I także garstka skorumpowanych do cna etatowych wręcz tak zwanych “jurorów”. którzy za grubą kasę siedzą w większości niby konkursów i wręczają ciągle tym samym nibygenialnym spektaklom i sztukom nagrody.

Mainstream teatralny jest do szpiku kości skorumpowany i bazuje wyłącznie na kłamstwie.

A tymczasem, widzowie odwracają się od teatru, bo nie mają gdzie zobaczyć porządnie wyreżyserowanych, zrozumiale opowiedzianych i profesjonalnie zagranych sztuk.

Śmierdzi kłamstwem nowa scena

Śmierdzi kłamstwem nowa scena

” Gdyby tylko tak, niektórzy dyrektorzy, reżyserzy choć na chwilę zastanowili się nad tym (mówieniem prawdy) to być może łatwiej byłoby znieść ich sceniczne klęski. W końcu prawda jaka by ona nie była zawsze jest ok. Tymczasem wieje kłamstwem, śmierdzi kłamstwem nowa scena.”

Kłamstwo

Kłamstwo – wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym. Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe.

Motywacja i przyczyny

Ludzie kłamią, by osiągnąć określoną korzyść – materialną, psychologiczną, społeczną lub polityczną, aby osiągnąć zamierzony cel (np. przedstawiciel handlowy celowo posługuje się kłamstwem, wiedząc o usterce towaru, gdyż zależy mu na jego sprzedaży), aby podnieść swoją wartość w oczach innych z powodu zaniżonego poczucia własnej wartości, aby uchronić kogoś od cierpienia (np. rodzice nie mówią dziecku o ciężkiej chorobie, aby uchronić je od większego cierpienia). Jednak zasadniczym motywem jest interes osoby, która dopuszcza się kłamstwa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%82amstwo


#teatr