Teatr to śmierć!

Teatr to śmierć! – W obliczu dość absurdalnych decyzji rządu w sprawach kultury, pamiętajcie, że pandemia to śmierć, ale kultury i teatru.

Jak to możliwe, żeby siedzenie z maseczką w teatrze było groźniejsze dla zdrowia, niż imprezowanie 50 osób w ciasnym pomieszczeniu bez żadnych zabezpieczeń?
Czy w trakcie pandemii teatr to śmierć, czy pandemia to śmierć teatru?

 

 

Teatr to śmierć!

 

 

Teatr to śmierć!

Ulga teatromana. Przez reżim sanitarny odwołano spektakle, więc pocieszył się imprezą na 50 osób

30-letni Andrzej z Sopotu, fan teatru, miał nadzieję, że w nowym sezonie obejrzy wiele ciekawych spektakli. Jednak gdy jego miasto znalazło się w czerwonej strefie, ze względu na zagrożenie epidemiczne automatycznie zamknięto scenę i teraz Andrzej nie zobaczy już nic. Na szczęście 30-latek wie, jak się pocieszyć: zrobił legalną, bezpieczną domówkę na 50 osób.

 

 – Nie mam o to pretensji, wierzę w kompetencje rządu – mówi Andrzej, który wie, że siedzenie w maseczce w odległości trzech krzeseł od kolejnego widza to pewna śmierć.

 

– Nie ma co niepotrzebnie ryzykować, dlatego wymyśliłem inną rozrywkę zgodną z reżimem sanitarnym. Tak jest bezpieczniej dla wszystkich.

 

Jak dowiaduje się ASZdziennik, na 38 m2 kawalerki Andrzeja zmieściło się akurat 50 osób, czyli tyle, na ile zezwalają w takich wypadkach polskie władze.

 

– Było super – opowiada 30-latek z błyskiem w oku. – Co prawda chwilami kolejka do kibla szła przez całą kuchnię, ale co się w niej naśmialiśmy, to nasze.

 

Andrzeja nieco martwi jedynie fakt, że całował się z dwiema obcymi laskami, a o trzeciej w nocy wszyscy pili już jedno i to samo prosecco z gwinta. Postanowił jednak nie przesadzać z niepokojem i zaufać mądrości Ministerstwa Zdrowia.

 

– Jasne, trochę żałuję, że zamiast tego nie mogłem iść na spektakl – zwierza się 30-latek. – Ale trzeba odpowiedzialnie słuchać zaleceń władz, żeby nie narażać siebie ani innych.

 

Na szczęście według informacji na rządowych stronach domówka to niejedyna dostępna Andrzejowi droga pocieszenia w obliczu zamykania teatrów.  Bo może też iść na mszę albo do aquaparku.

 

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia – oprócz pandemicznych obostrzeń – zostały zmyślone.

 

https://aszdziennik.pl/130911,ulga-teatromana-odwolano-spektakle-wiec-pocieszyl-sie-impreza-na-50-osob


#Teatr #Pandemia #kultura