Tylko takiego ceni pana

Tylko takiego ceni pana – Jerzy Handzlik, jak nikt inny, potrafi w kilku dowcipnych i dobitnych słowach zawrzeć całą esencję zjawiska, jakim by nie było.

We fraszce “Tylko takiego ceni pana” Jerzy traktuje o tym, jakich facetów wolą kobiety.

Tylko takiego ceni pana

Tylko takiego ceni pana

Tylko takiego ceni pana,
Co u jej stóp i na kolanach

Jerzy Handzlik

Jerzy Handzlik

Ur. 1958 r. w Bielsku-Białej. Polonista z wykształcenia (ukończył Uniwersytet Śląski), nauczyciel języka polskiego oraz esperanto, poeta, autor aforyzmów, piosenek i dramatów, a także radiowiec oraz wydawca. Handzlik wykorzystuje język esperanto m. in. wystawiając autorskie spektakle w tym języku w Polsce i na świecie.

Z teatrem związał się w latach 70. W latach 80. przetłumaczył na język esperanto i współreżyserował następujące spektakle: Jorinda i Jorindel dla Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, O Zwyrtale Muzykancie dla Teatru Lalkowego Rabcio w Rabce (reżyseria językowa), Dom na granicy S. Mrożka dla Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Fasada dla Białostockiego Teatru Lalek w Białymstoku.

Ukończył kurs pisania w Collegium Civitas. Na zlecenie miasta Białystok napisał w języku esperanto monodram Ludoviko-Lazaro (reż. Jakub Abrahamowicz), który grany był w dziewiętnastu krajach. Od kilku lat jest jurorem Złotych Masek woj. śląskiego. Na stałe współpracuje z radiem Bielsko i prowadzi oficynę wydawniczą.

Strona gdzie można kupić fraszki Jerzego Handzlika:

http://ksiegarniaklimczok.pl/ksiazka/Handzlik-Jerzy/Platki-i-kolce,klimcIT13EHW1

Lista pozycji seksualnych

To hasło dotyczy pozycji seksualnych. Zawiera listę i opis różnych form współżycia, a także zachowań seksualnych pomiędzy ludźmi.

„Misjonarska”, ang. missionary. Kobieta leży na plecach z rozsuniętymi nogami leżącymi na podłożu, mężczyzna skierowany w jej stronę znajduje się nad nią, podtrzymując swój ciężar kolanami i łokciami.


„Leżak”, ang. deck chair. Kobieta leży na plecach z rozsuniętymi, zgiętymi w kolanach nogami. Stopy uniesione, tak że podudzia znajdują się w poziomie. Mężczyzna znajduje się nad nią, swój ciężar podtrzymuje na wyprostowanych rękach.


Pozycja “V”, ang. Victory, w Kamasutrze „rozziew”. Kobieta leży na plecach z rozsuniętymi, uniesionymi do góry nogami. Nogi są wyprostowane i tworzą literę „V”. Mężczyzna znajduje się nad nią, swój ciężar podtrzymuje na wyprostowanych rękach.

itd., itp., etc.,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pozycji_seksualnych


#seks