Urząd Marszałkowski mija się z prawdą?

Czy Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego publicznie podaje informacje, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością?

Wczoraj pojawiła się informacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, że niby kandydat na dyrektora artystycznego, Pan Jan Szurmiej “wycofał” się z rozmów , odmawiając panu Ministrowi i panu Marszałkowi objęcia stanowiska zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru Polskiego, a prawda jest taka, że Pan Jan Szurmiej odmówił jedynie współpracy z kandydatem Urzędu Marszałkowskiego na dyrektora naczelnego, Panem Marcinem Hamkało, ponieważ kandydat ten miał bardzo niewielkie doświadczenie teatralne, a jego jedyna zasługa była taka, że sprzyjał grupie kontestującej TP, czyli postmieszkowskiemu “podziemiu”.
Nie dość, że Pan Jan Szurmiej nadal pozostaje jedynym kandydatem Ministerstwa Kultury i zespołu Teatru Polskiego na dyrektora artystycznego, to jeszcze Pan Hamkało dzisiaj publicznie oświadczył, że wcale nie stara się o stanowisko dyrektora i że ta sprawa jest dla niego zakończona.
Pozostaje więc pytanie, czy Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego celowo mija się z prawdą i czyim interesom to ma służyć? Bo na pewno nie Teatrowi Polskiemu.

Dodać trzeba także, że P.O. dyrektora, złożył półtora miesiąca temu wniosek do UMWD i Marszałka Przybylskiego o powołanie Pana Jana Szurmieja na stanowisko dyrektora artystycznego Teatru Polskiego, więc nie może chyba urząd równocześnie twierdzić, że Pan Szurmiej zrezygnował z kandydatury? Szczególnie, że Marszałek zapewniał, że wniosek ten jest procedowany.
Jednak pomimo tego do dnia dzisiejszego wniosek ten pozostał bez odpowiedzi, a w zamian tego, podaje się nieścisłe i mylące informacje.

Urząd Marszałkowski mija się z prawdą

Urząd Marszałkowski mija się z prawdą?

Jak możemy przeczytać:

…”– Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz MKiDN są zgodnie z prawem współorganizatorami Teatru Polskiego we Wrocławiu. Tak znamienita instytucja dolnośląskiej kultury potrzebuje nowego dyrektora, który pokieruje tą ważną sceną – mówi rzecznik prasowy Marszałka Michał Nowakowski. I dodaje, że kierując się dobrem Teatru Polskiego, “podjęto rozmowy na temat powołania w trybie pozkonkursowym dyrekcję Teatru – tj. dyrektora -menadżera odpowiadającego za kwestie administracyjne, finansowe i organizacyjne oraz dyrektora ds. artystycznych, repertuarowych”…

…Wspólnie zaakceptowano kandydaturę Marcina Hamkało na stanowisko dyrektora teatru oraz Jana Szurmieja na stanowisko dyrektora ds. artystycznych. Kandydaci zaakceptowali propozycję i zadeklarowali możliwość współpracy. – W krótkim czasie po tych ustaleniach pan Szurmiej wycofał się z rozmów, odmawiając panu Ministrowi i panu Marszałkowi objęcia stanowiska zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru Polskiego. Wobec powyższego oczekujemy wskazania przez Ministerstwo nowego kandydata na stanowisko dyrektora ds. artystycznych. Kandydatura pana Marcina Hamkało jest nadal aktualna – podkreśla Nowakowski. Hamkało to menedżer kultury, dyrektor artystyczny, redaktor, wykładowca, poeta i dyrektor Muzeum Pana Tadeusza.”…

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,spor-o-dyrektora-artystycznego-teatru-polskiego-wideo,wia5-3267-52099.html


# UrządMarszałkowskiWojewództwaDolnośląskiego #UMWD