W czas wzmożonej aktywności

W czas wzmożonej aktywności – Jerzy Handzlik, jak nikt inny, potrafi w kilku dowcipnych i dobitnych słowach zawrzeć całą esencję zjawiska, jakim by nie było.

Nawiązując do swoich poprzednich fraszek o kobietach, jak wulkan, tym razem Jerzy postanowił przyjrzeć się, co się dzieje w czas wzmożonej aktywności.

W czas wzmożonej aktywności

W czas wzmożonej aktywności

Każdy wulkan, moja droga,
Swego ma wulkanologa.
W czas wzmożonej aktywności
Nawet kilku na raz gości.

Jerzy Handzlik

Jerzy Handzlik

Ur. 1958 r. w Bielsku-Białej. Polonista z wykształcenia (ukończył Uniwersytet Śląski), nauczyciel języka polskiego oraz esperanto, poeta, autor aforyzmów, piosenek i dramatów, a także radiowiec oraz wydawca. Handzlik wykorzystuje język esperanto m. in. wystawiając autorskie spektakle w tym języku w Polsce i na świecie.

Z teatrem związał się w latach 70. W latach 80. przetłumaczył na język esperanto i współreżyserował następujące spektakle: Jorinda i Jorindel dla Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, O Zwyrtale Muzykancie dla Teatru Lalkowego Rabcio w Rabce (reżyseria językowa), Dom na granicy S. Mrożka dla Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Fasada dla Białostockiego Teatru Lalek w Białymstoku.

Ukończył kurs pisania w Collegium Civitas. Na zlecenie miasta Białystok napisał w języku esperanto monodram Ludoviko-Lazaro (reż. Jakub Abrahamowicz), który grany był w dziewiętnastu krajach. Od kilku lat jest jurorem Złotych Masek woj. śląskiego. Na stałe współpracuje z radiem Bielsko i prowadzi oficynę wydawniczą.

Strona gdzie można kupić fraszki Jerzego Handzlika:

http://ksiegarniaklimczok.pl/ksiazka/Handzlik-Jerzy/Platki-i-kolce,klimcIT13EHW1

Negatywne i pozytywne skutki erupcji wulkanu

Już sama erupcja wulkanu to wielki, onieśmielający kataklizm. Jednak towarzyszą mu zagrożenia związane nie tylko z wypluwaną lawą, ale też gigantyczne fale uderzające w nadmorskie miejscowości czy wyrzucany do atmosfery pył. Jakie są efekty wulkanicznej aktywności? Czy jest ona tylko zagrożeniem?

Wybuch wulkanu to kataklizm, który niesie za sobą długofalowe konsekwencje. Na pewno każdy z nas widział ujęcia strzelającej w górę albo “wędrującej” ulicami miast lawy, która pochłania wszystko na swojej drodze. Niszczycielskie gorące strumienie to nie jedyne niebezpieczeństwo płynące z wulkanicznej aktywności…

https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2238054,Nie-tylko-katastrofa-Negatywne-i-pozytywne-skutki-erupcji-wulkanu


#seks