W przyjaźni jestem zero jedynkowy

W przyjaźni jestem zero jedynkowy – moim zdaniem nie można być trochę przyjacielem tak samo, jak nie można być trochę w ciąży.


W przyjaźni jestem zero jedynkowy

W przyjaźni jestem zero jedynkowy

W przyjaźni jestem albo przyjacielem, albo nim nie jestem – nie mówię, że od razu staję się wrogiem, o nie! do tego mi bardzo daleko, ale dla mnie jest ogromna różnica między przyjaźnią, a koleżeństwem, znajomością, bo w przyjaźni jestem z przyjacielem jednością. Nie chodzi mi bynajmniej o to, że jestem symbiotyczny, ale o to, że kieruję się nadrzędną zasadą, że wszystko, co moje to twoje (i nie chodzi tu wcale o dobra materialne, chociaż nimi też chętnie się dzielę z przyjacielem) i oczekuje w tym wzajemności.

Taka postawa jest bardzo wymagająca, ale u mnie jest ona całkowicie naturalna – i zupełnie nie potrafię inaczej, a ponieważ wymaga ona całkowitej i niczym nie zmąconej wzajemności, co jest niezwykle trudne to przyjaciół nie mam prawie w ogóle.

Bywa niestety też tak, że zostaję zrobiony w konia, ponieważ dla mnie przyjaźń jest równoznaczna z całkowitym i bezwarunkowym zaufaniem, więc nie raz ponosiłem z tego tytułu straty i nie mówię tu tylko o tych materialnych, chociaż one także bywały dotkliwe. Niby powinno to spowodować, że wyciągnę z tego tytułu wnioski i stanę się mądrzejszy, ale jeśli już kogoś dopuszczę do siebie i nazwę go w duszy przyjacielem, a on poprosi o milion dolarów, żeby wyciągnąć go z tarapatów, jeśli będę je miał to mu je dam i nie będę płakał po ewentualnej stracie.

Dla mnie przyjaźń po prostu jest czarno biała i jeśli ktoś skradnie moje serce i zostanie moim przyjacielem to skocze za nim dosłownie w ogień.

Wiem, że to w obecnych czasach niezbyt modne zachowanie, ale tak zostałem wychowany i pomimo tego, że czasami nadziewam się na jakąś minę, to po prostu nie potrafię inaczej, bo według mnie w przyjaźni wszystko wolno, tylko kłamać nie wolno.

Amen

 

Przyjaźń

Przyjaźń – serdeczne stosunki oparte na wzajemnej życzliwości.

Większość ludzi uważa, że ich przyjaciele dobrze ich znają. Jednak badania wykazały, że w większości przypadków jest to złudzenie związane z chęcią poprawy samooceny. Wierząc, że przyjaciołom zależy na nas, budujemy poczucie własnej wartości……

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przyja%C5%BA%C5%84


#przyjazn