Walizka z naderwaną rączką

Walizka z naderwaną rączką – to następny przepiękny wiersz Wojtka Hübnera, który od dłuższego czasu swoim piórem wzbogaca moją zakładkę z poezją na blogu.

Walizka z naderwaną rączką – Wojtek jak nikt inny potrafi skondensować w słowach to, co często nie do opowiedzenia.

Walizka z naderwaną rączką

WALIZKA Z NADERWANĄ RĄCZKĄ

powiedz po prostu że nie czujesz
powiedz po prostu że nie pragniesz
może odpowiem że rozumiem
gdy już przestanie drapać w gardle

w walizce rączka naderwana
weź moją dla mnie nieprzydatna
ja już donikąd nie pojadę
mnie już nie czeka podróż żadna

czy będę tęsknił po co pytasz
czy to że będę coś pozmienia
zadzwoń czasami napisz może 
ja nie odbiorę połączenia
ja listów twoich nie otworzę
łatwo jest mówić gdy nikt nie słucha
może odpowiem lekkim tonem
gdy już słuchawka będzie głucha
co czuję po drugiej życia stronie
że wciąż mnie w gardle drapie
i że walizka z rączką naderwaną 
jak stała tak stoi w szafie
no a poza tym jest tak samo

Wojciech Hübner

Wojciech Maciej Hübner

Wojciech Maciej Hübner urodził się 11 stycznia 1964 roku w Łodzi. W 1983 roku zajął II miejsce w XXIV Łódzkiej Wiośnie Poetów. Autor tekstów piosenek do spektaklu «Przyjaciel Wesołego Diabła» według Kornela Makuszyńskiego w reżyserii Józefa Zbiróga (Teatr Nowy w Łodzi 1984). Publikował swoje wiersze w «Ziemi Kaliskiej», na antenie Łódzkiej Rozgłośni Polskiego Radia, w internecie. Współpracuje jako autor tekstów piosenek z Chórem UTW w Łodzi. Działa w grupie  
wolontariatu AktywniPlus.
https://www.facebook.com/wojciech.hubner.5?fref=ts

Walizka

Walizka – przenośne opakowanie na bagaż, używane najczęściej w trakcie podróży. W kształcie zbliżona jest do płaskiego prostopadłościanu z zaokrąglonymi krawędziami. Składa się z dwóch ruchomych względem siebie części, połączonych zawiasami.

Walizki wykonywane są z różnych materiałów: tkaninytworzywa sztucznegoskóry. Zwykle poszczególne boki są dodatkowo usztywnione wewnętrznymi wkładkami, aby zapobiec deformacji kształtu. Na jednym z boków znajduje się uchwyt służący do przenoszenia. Często dodatkowo walizka jest wyposażona w kółka oraz wysuwany uchwyt, które umożliwiają przemieszczanie walizki bezpośrednio po podłodze, bez podnoszenia. Niektóre walizki posiadają zamki, chroniące ich zawartość.

Szczególnym rodzajem walizki jest walizka lotnicza. Zawsze ma ona kółka i wysuwany uchwyt, jest zamykana i ma miejsce na etykietkę zawierającą dane właściciela. Najważniejszą cechą walizki lotniczej jest jej niewielki ciężar przy dużej wytrzymałości na uderzenie i zgniecenie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Walizka


#WojciechHubner