Wiadomości, czy Facebook?

Już dawno przestało mnie dziwić, jak podobne są wszystkie wiadomości we wszystkich programach informacyjnych, we wszystkich polskich kanałach telewizyjnych.

 

Dziwiło mnie jednak zawsze to, w jaki sposób ci wszyscy wysokowynagradzani psudoredaktorzy i pseudodziennikarze czerpią swoje wiadomości i z jakiego źródła one pochodzą, skoro program do programu podobny jest, jak klon do klona.

wiadomościI pal sześć, jeśli akurat wydarzyło się coś mniej, lub bardziej strasznego, jak katastrofa samolotu, jakaś nowa wojenka, bijatyka w sejmie, albo zamach terrorystyczny w Pcimiu Dolnym – bo to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że wtedy te wiadomości pokazują się we wszystkich programach, ale kiedy akurat panuje posucha wiadomości i owi dzielni wydawcy programów informacyjnych muszą wytężyć swoje tęgie mózgi, jak zapełnić pseudotreścią najchętniej oglądane programy w Polsce – co wtedy?

Jak to się dzieje, że nawet wtedy pokazują oni dokładnie te same plotki opakowane, jakby to były bardzo ważne wiadomości?

I dzisiaj przez przypadek byłem w mieszkaniu, w którym akurat szły pod rząd trzy programy informacyjne, w których pokazywało się dokładnie to samo i nagle mnie olśniło!

To co widziałem w telewizorze podawane Polakom, jako najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, było dokładnie tym samym, co godzinę wcześniej obejrzałem przeglądając Facebooka.

Więc teraz mam cholerny dylemat, ponieważ tych tak zwanych wiadomości nie oglądam programowo odkąd Imćpan Lis sprowadził do Polski ze Stanów modę na skandalizm, zamiast rzetelnego dziennikarstwa, ale co mam teraz zrobić z Facebookiem?

Odpowiedź leży chyba w moim prawym palcu wskazującym, który na szczęście posiada tę funkcję, że potrafi szybko przewijać bzdury, którymi w 99% bombarduje nas internet.

Wiadomości w telewizji nie posiadają niestety tej funkcji – no chyba, że ktoś wpadłby na pomysł, żeby je nagrywać, ale po co miałby to robić, skoro na Facebooku jest dokładnie to samo.

Amen

 

plotka

plotka «niesprawdzona lub kłamliwa wiadomość powtarzana z ust do ust, najczęściej szkodząca czyjejś opinii»
• ploteczka • plota
sjp.pwn.pl/sjp/;2501076

 

skandal

Słownik języka polskiego
skandal «wydarzenie, które wywołuje zgorszenie i oburzenie; też: atmosfera wokół takiego wydarzenia»
• skandalik
https://sjp.pwn.pl/sjp/;2575527

______________________________________________________________________
#wiadomości