Wielce Oświecony Destruktor Teatralny

Wielce Oświecony Destruktor Teatralny – jak to pewien, pożal się Boże, dyrektor gra w swoim teatrze przedstawienia, których nienawidzi, ale które ratują mu tyłek.

 

Wielce Oświecony Destruktor Teatralny

 

Wielce Oświecony Destruktor Teatralny

Miałem dzisiaj nieprzyjemność odbyć dość kuriozalną rozmowę z jednym z Najbardziej Oświeconych Dyrektorów Teatru.

Zadzwoniłem do niego i zaproponowałem, żeby jedno z przedstawień jego teatru zagrało u mnie w Teatrze w Telewizji.

Wydawało mi się, że to bardzo miła propozycja, bo i rozgłos i nobilitacja, i prestiż i ogromny zasięg przy emisji, wiec wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy ów Wielce Oświecony zaczął kwękać, że może zdecydowałbym się wziąć, któreś z jego innych przedstawień.

– Ale dlaczego?! wykrzyknąłem, bo i spektakl dobry, i obsada wyborna, i grany już nie wiadomo, który sezon z kolei, bo popularny i widzowie chodzą.

– Ale to taka ramota! Perswadował mi Wielce Oświecony

– No tak, to fakt, że jest to poprawnie opowiedziana historia, która ma początek środek i koniec, słychać co aktorzy mówią i w dodatku widzowie rozumieją o czym to jest, ale to chyba dobrze? śmiałem zapytać.

– Ale to nie jest spektakl zrobiony za mojej dyrekcji. Wydusił z siebie w końcu ów Wielki Luminarz Teatru.

No tak, pomyślałem, to prawda, że nie ma w nim ani grama polityki, że nikt nie robi nikomu laski, że nie rozbiera się w nim młodych aktorów, ani aktorek, ani w ogóle żadnych innych członków (pardon!) zespołu, nie przeklina się w nim rządów PiSu, ani żadnych innych rządów, jest to po prostu świetnie opowiedziana i znakomicie zagrana historia o uniwersalnym ogólnoludzkim wymiarze, ale skoro to taka ramota, konserwa teatralna i w ogóle skrajne wapniactwo, to dlaczego nadal to grasz? Pomyślałem.

Ano pewnie po to, że jako jedno z niewielu przedstawień, widzowie w ogóle chcą na to chodzić, w odróżnieniu od tych wszystkich Wielce Oświeconych, modnych, emanujących nagością i nieumiejętnością warsztatową, zarówno reżyserów, jak i aktorów, pożal się Boże sztuk, które serwuje swojemu biednemu miastu ów Wielce Oświecony Destruktor Teatralny.

Amen

 

destruktor

dopuszczalne w grach

destruktor

ten, kto burzy, niszczy; burzyciel, niszczyciel
https://sjp.pl/destruktor


#teatr