Z kotem żyje się lepiej

Takie są konsekwencje spania z kotem w łóżku – Przeczuwałam to, ale teraz nauka potwierdziła!

Życie z kotem pod jednym dachem jest fascynującą i trochę nieprzewidywalną przygodą. Kiedy raz zaprzyjaźnisz się z kotem, pozostajesz mu wierny przez całe życie.

 

Z kotem żyje się lepiej

 

Naukowcy przedstawili 10 udowodnionych faktów na temat obcowania z kotem.

1. Koegzystencja z kotem wzmacnia serce.

Kota nie sposób nie głaskać, a głaskanie redukuje poziom stresu i niepokoju, które są główną przyczyną zawałów. Właściciele kotów są spokojniejsi i mają zdrowsze serca.

2. Wsparcie emocjonalne 

Koty są znakomitymi słuchaczami, więc dają swoim właścicielom wsparcie w trudnych chwilach. Właściciele kotów zdecydowanie rzadziej korzystają z terapeutów, rzadziej zmagają się z chorobami o podłożu emocjonalnym depresją czy nerwicą.

3. Koty… ułatwiają randkowanie 

90% właścicieli kotów chętniej umówi się na randkę z kimś, kto ma kota. Od razu przypisują kandydatowi na partnera wrażliwość i dobre serce i przede wszystkim mają wspólny temat na przełamanie pierwszych lodów.

4. Właściciele kotów są inteligentniejsi 

Statystyki nie kłamią. Właściciele kotów mają lepsze wykształcenie, a także lepiej rozwiniętą inteligencję emocjonalną.

5. Kot jest stosunkowo tani w utrzymaniu

Koty jedzą mniej i wymagają mniej zabiegów pielęgnacyjnych w porównaniu z psami.

6. Zmniejsza poczucie osamotnienia

Osoby samotne, w które mają kota zdecydowanie słabiej odczuwają samotność.

7. Uczą pokory

Koty stosują zasadę ograniczonego zaufania. Nie będą słuchać bezwzględnie, nie będą tak wierne jak psy. Koty zaufają człowiekowi spokojnemu, uczciwemu, zrównoważonemu i szczeremu. I takiemu, który potrafi pójść na kompromis, gdy kot koniecznie musi postawić na swoim.

8. Z kotem śpi się lepiej

Według naukowców lepiej śpi się z kotem niż z partnerem. Kot nie wierci się, nie chrapie, nie zabiera kołdry, nie wstaje w środku nocy, a jednocześnie zaspokaja potrzebę ciepła i bliskości innej istoty.

Badania wykazały, że osoby śpiące z kotem są lepiej wyspane i wypoczęte.

9. Chroni przed alergiami

Dzieci, które od początku wychowują się z kotem mają znacznie silniejszy układ odpornościowy, który chroni je przed infekcjami i alergiami. Statystycznie dzieci te chorują mniej i rzadziej są alergikami.

10. Koty mogą uratować nam życie 

Odnotowano wiele przypadków, gdy koty wykorzystując znakomity węch i instynkt były w stanie ostrzec swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem.

Miłośników kotów nie trzeba do niczego przekonywać, ale może ktoś z waszych znajomych waha się czy przyjąć pod swój dach kota? Prześlijcie mu zatem ten artykuł!

ŹRÓDŁO FOTOGRAFII ARTYKUŁU: FLICKR

#kot