Z wysokiej wrażliwości się nie wyrasta

Z wysokiej wrażliwości się nie wyrasta – kilka cech charakteryzujących ludzi o wysokiej wrażliwości, która wcale nie musi być równoznaczna z nieśmiałością.

To, co poniżej mogłoby w prawie 100 % charakteryzować mnie samego, ponieważ oprócz tego, że chętnie próbuję nowych potraw, w zasadzie wszystkie inne cechy doskonale opisują moją osobę. I zgadzam się również z tym, że z wysokiej wrażliwości się nie wyrasta, wręcz odwrotnie; wysoką wrażliwość powoli odkrywa się w sobie i uczy się ją akceptować.

 

 

Z wysokiej wrażliwości się nie wyrasta

 

 

Jeśli jesteś wysoko wrażliwym człowiekiem to:

– nie dajesz się zwieźć sztucznym emocjom i zakładanym maskom, w towarzystwie doskonale wyczuwasz prawdziwą atmosferę.

– nienawidzisz spóźnień pracy pod presją czasu. Unikasz dodatkowego stresu, jako osoba dojrzała na umówionych spotkaniach pojawiasz się przed czasem, nie czekasz do ostatniej chwili z płaceniem rachunków.

– jedną z rzeczy, którą najbardziej w życiu cenisz, jest czas poświęcony na wyciszenie się, złapanie oddechu, odpoczynek od innych ludzi. Oczywiście nie każdy, u którego emocje są nieustannie na wysokim A są introwertykami. Czasami jednak nawet ekstrawertycy cenią bardzo czas, który mają tylko dla siebie.

– nie lubisz oglądać horrorów, ani brutalnych filmów, ponieważ nie cierpisz się bać. Poza tym nadmiar krwi, upiorów skutecznie odciągają twoją głowę od faktycznej fabuły filmu.

– rutyna jest dla ciebie najlepszą formą codzienności, nie lubisz niespodzianek. Możesz w kółko doświadczać tego samego, bez potrzeby poznawania nowego, np. przeważnie wyjeżdżasz na wakacje w to samo miejsce, w restauracji zamawiasz znane jedzenie, itp..

– w dzieciństwie twoi rodzice uważali, że jesteś nieśmiała. Jednak z czasem ty zrozumiałaś, że nie o nieśmiałość tu chodzi tylko o to, że nie lubisz tłumu ludzi. Zdecydowanie lepiej się czujesz w gronie najbliższych przyjaciół.

– rodzice też powtarzali, że jesteś wrażliwym dzieckiem, choć pewnie dzisiaj byliby zdania, że już z tego wyrosłaś. Cóż, z wysokiej wrażliwości się nie wyrasta …

http://ohme.pl/psychologia/czesto-slyszysz-jestes-zbyt-wrazliwa-przejmuj-sie-toba-porzadku-16-sygnalow-swiadczacych-o-wysokiej-inteligencji-emocjonalnej/?sl=1

źródło: thoughtcatalog.com

 

wrażliwość

wrażliwość

1. podatność na bodźce, przeżywanie emocji; czułość, uczuciowość, tkliwość;
2. skłonność do obrażania się; przeczulenie, drażliwość;
3. podatność, brak odporności na coś; skłonność

https://sjp.pl/wra%C5%BCliwo%C5%9B%C4%87


#wrazliwosc