Żeby dzisiaj tu była…

Żeby dzisiaj tu była – to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, Trener Duszy o życiu codziennym kobiet we współczesnej Polsce.

Paweł zastanawia się nad swoją relacją z Jesienną i chciałby, żeby dzisiaj tu była.

Żeby dzisiaj tu była

Żeby dzisiaj tu była

Do dzisiaj nie miał pojęcia, że jest na świecie kobieta, która będzie w stanie tak szczerze ucieszyć się z podarowanych przez niego kwiatów.

Tak dawno nic nikomu nie dawał. I właśnie dzisiaj musiał to zrobić.

Bo dzisiaj są jego urodziny. Pięćdziesiąte. Zrobił sobie prezent jak Piotruś Pan. Zamówił 50 tulipanów. Lubił białe kwiaty. Pasowały i na pogrzeb i na ślub i na urodziny. Dzisiaj jeszcze nikt nie złożył mu życzeń. Wiadomo, jest duża różnica czasu między Polską a Stanami. Ale jeszcze większa między nim a Joanną. Każde z nich trwa w innym wymiarze już od dawna. Może nawet od zawsze?

Te urodzinowe tulipany… Dotykały twarzy kobiety, która bezinteresownie zaopiekowała się nim, nie chcąc nic w zamian. Chciałby, żeby dzisiaj tu była cały czas. Mógłby patrzeć na nią i milczeć. A ona niech mu opowie o sobie wszystko, co chce. On ma dużo czasu. Dla niej. Ale nie będzie jej prosił. Nie chce litości. Przyszła do niego do szpitala, czy może chciała tylko oddać rower? Zwykła przyzwoitość. Po co wychodzi z pracy i robi mu zakupy? Sama kontynuuje tę znajomość. Chce mu matkować, bo wie, że nie ma nikogo bliskiego. Przecież ma dużo własnych spraw: mąż, dziecko, a jednak znajduje czas dla niego. A może…?

C.D.N.

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk

Zakochanie

Zakochanie – stan związania emocjonalnego z drugą osobą. Charakteryzuje się obsesyjnymi myślami o tej osobie i pragnieniem przebywania z nią. W przypadku niedostępności obiektu uczuć osoba zakochana nierzadko cierpi. Zakochanie często błędnie nazywane jest miłością.

Objawy zakochania

Do typowych objawów zakochania zalicza się:

  • uczucie lekkości i łaskotania w brzuchu, brak apetytu (spowodowane wyrzutem adrenaliny)
  • ciągłe myślenie o obiekcie miłości, od przebudzenia do pójścia spać
  • patrzenie na świat przez pryzmat obiektu zakochania
  • utrudnienie logicznego myślenia
  • częstsze sny związane z tą osobą
  • trudność skupienia się na czymś innym niż obiekt zakochania
  • wyczekiwanie kontaktu z obiektem zakochania
  • bezsenność

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakochanie


#TrenerDuszy