Żenada w telewizji

Od lat nie oglądam telewizji, oprócz programów kulinarnych, bo dominuje w nich totalna żenada i odmóżdżenie.

żenada w telewizjiNiestety dzisiaj, czyli w Sylwestra włączyłem nieopatrznie i kliknąłem trzy kanały, które nadają koncerty noworoczne.

Nie spodziewałem się co prawda niczego wyszukanego, ale to, co prezentują sobą prowadzący to jedna wielka żenada.

Muzyka, jak muzyka, jedni potrafią śpiewać, drudzy nie. I to zazwyczaj widać pewną zależność, że pokolenie, które koncertowało w czasach, kiedy grało się tylko na żywo, śpiewa i trafia w dźwięki, natomiast wszystkie nowe wytworki-potworki współczesnej branży muzycznej, fałszują, albo śpiewają z playbacku.

Choreografia zespołów tanecznych jak zawsze rodem jest z disco polo i nie czepiam się tego, bo nie można przecież oczekiwać niczego wybitnego w zabawie dla mas.

Ale prowadzący – ach ci prowadzący.

Kompletny brak wdzięku i kultury – przypomina to raczej konkurs złego gustu, niewyraźnego mówienia, i wycia do mikrofonu.

Ryczą jak zarzynane zwierzęta i gadają, jak w klubach nocnych w Warszawce tak, jakby prowadzenie w telewizji do niczego nie zobowiązywało i podstawowym kryterium do bycia prezenterem jest kompletny brak jakichkolwiek umiejętności.

Wiem, jestem wapniakiem, ale nie oczekuję już, żeby prezenterem byli ludzie pokroju Pani Loski i Pana Suzina, ale elementarne poczucie dobrego smaku, dobrego wychowania i wyraźnego mówienie, to moim zdaniem minimum.

A tu po prostu żenada.

Dlatego robię, jak zawsze – naciskam mały czerwony guziczek na pilocie, wsłuchuję się w ciszę i przynajmniej słyszę swoje własne myśli.

Amen

 

ŻENADA 

skandal
zażenowanie
afera
wstyd
(potocznie) siara
(potocznie) wiocha
(potocznie) obciach
zgorszenie
http://ling.pl/slownik/polski/%C5%BCenada

 

Synonim żenada


#TV