Zwolennicy prawdy Gru11

Tags

Related Posts

Share This

Zwolennicy prawdy

Zwolennicy prawdy, to coraz większa grupa ludzi, którzy dają wyraz temu, że to, co robię piętnując chore mechanizmy i patologiczne zachowania w świecie teatralnym, ma sens.

 

Zwolennicy prawdy

 

Kilka dni temu zadzwoniła do mnie jedna z bardziej renomowanych aktorek Śląska i kiedy przemówiła do mnie grobowym głosem, napędziła mi nie lada strachu.

Ale okazało się, że była po prostu tak naładowana emocjami, że głos jej się łamał i przez dwadzieścia minut mówiła mi o tym, jak ważne jest to co robię, że żałuje, że nie może mnie wspierać w sposób bardziej widoczny, ale ona sama, jak wielu z którymi o tym rozmawia w garderobie i teatralnych kuluarach, po prostu nie ma odwagi na wyjście z ukrycia, bo boi się o swoją pracę.

Mówiła też, że dla niej i dla jej podobnych jestem bardzo ważny, bo daje cień nadziei na to, że te mroczne czasy dla teatru rzetelnego, uczciwego, robionego z pasją i zaangażowaniem, w końcu się skończą.

Ja nie byłbym tak optymistycznie do tego nastawiony, ale to nie oznacza, że zamierzam z tym skończyć, bo takie telefony, wiadomości na maila i facebooka, które do mnie piszą zwolennicy prawdy, powodują, że czuję, że to, co robię ma sens i jest potrzebne.

Bo przecież zawsze jest tak, że ktoś pierwszy musi powiedzieć pierwsze słowo, a ja nie mam zamiaru swoim milczeniem dłużej przyklepywać obecnego stanu rzeczy, który jest katastrofalny dla teatru polskiego, a w efekcie dla polskiego widza teatralnego.

Amen

(Żeby nie było wątpliwości – informuję moich przyjaciół z pudelkopodonych portali o teatrze, że także ta rozmowa z tą aktorką zrodziła się w mojej własnej głowie i nie ma żadnego potwierdzenia w świecie realnym, tak samo jak zwolennicy, o których piszę tak naprawdę nie istnieją.)

Prawda – według klasycznej definicji właściwość sądów polegająca na ich zgodności z faktycznym stanem rzeczy, których dotyczą. W potocznym rozumieniu jest to stwierdzenie w formie zdania oznajmiającego, wyrażone o określonym fakcie, tak jak ma czy miało to miejsce w rzeczywistości.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawda


#teatr