Absurdy politycznej poprawności

Absurdy politycznej poprawności – Niektórzy idioci uważają, że płeć, lub rasa powinny być podstawowym kryterium do przyznawania Oscarów.

Niedawno pisałem o absurdach multi – kulti i politycznej poprawności, kiedy to jakaś kretynka domagała się od BBC, żeby w serialu “Czarnobyl” zagrali czarnoskórzy aktorzy. (Serial jest niezwykle wiernym odtworzeniem zdarzeń w ZSSR, kiedy miała miejsce katastrofa w Czarnobylu).
Teraz Stephen King odważył się stwierdzić, że ” zróżnicowanie rasowe czy kulturowe nominowanych twórców nie jest istotne – powinna się liczyć jedynie jakoś tekstów kultury, które tworzą.” i naraził się natychmiast na absurdy politycznej poprawności:

Absurdy politycznej poprawności

Absurdy politycznej poprawności

Król horroru pod ostrzałem. Stephen King krytykowany za komentarz o Oscarach.

Tegoroczne nominacje do Oscara wywołały falę komentarzy. Artyści i krytycy są zniesmaczeni tym, że w najważniejszych kategoriach nie zostało nominowanych więcej kobiet i osób o kolorze skóry innym niż biały. Do tematu odniósł się też popularny pisarz Stephen King. Jego komentarz spotkał się z mocną krytyką.

Stephen King, autor “Miasteczka Salem”, “Lśnienia” czy “Misery”, skomentował na Twitterze ogłoszone w poniedziałek nominacje do Oscara. King napisał, że zróżnicowanie rasowe czy kulturowe nominowanych twórców nie jest istotne – powinna się liczyć jedynie jakoś tekstów kultury, które tworzą.

Jego wiadomość spotkała się z otwartą krytyką ze strony m.in. reżyserki Avy DuVernay czy pisarki Roxanne Gray. Obie uznały, że komentarz Kinga jest pełen ignorancji i że pisarz je zawiódł, prezentując takie stanowisko. “Kiedy się budzisz, medytujesz, rozciągasz i sięgasz po telefon, by sprawdzić, co się dzieje na świecie i widzisz tweeta napisanego przez kogoś, kogo podziwiasz, kto okazuje się takim ignorantem, że masz ochotę wrócić do łóżka” – napisała DuVernay.

King w późniejszych tweetach wyjaśniał swoje stanowisko. Tłumaczył, że filmy czy inne teksty powinny być oceniane na podstawie swojej jakości, a nie przynależności kulturowej twórców. Co nie zmienia faktu, że każdy z nich, niezależnie od swojej płci czy rasy, powinien mieć równe szanse w konkurowaniu o jakąkolwiek nagrodę. “Obecnie ci ludzie [niebiali, niemężczyźni – przyp. red.] nie są w wystarczający sposób reprezentowani, nie tylko w sztuce” – dodał King, nazywany królem horroru.

“Nie masz szans na nagrodę, jeśli od początku jesteś wykluczony z gry” – dodał pisarz.

Źródła: Twitter, “The Guardian”

https://kempinsky.pl/kultura.onet.pl/wiadomosci/oscary-2020-stephen-king-komentuje-nominacje/k6t4vs3?utm_source=www.facebook.com_viasg_kultura&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2