Likwidacja najciekawszej sceny w regionie

Likwidacja najciekawszej sceny w regionie – niedawno minęła smutna rocznica likwidacji przez prezydenta Begera Teatru ŚwiętochłOFFice.

28 listopada obchodziliśmy smutną i rocznicę haniebnego czynu pana Begera, jakim była likwidacja najciekawszej sceny w regionie i pozbawienia mieszkańców Świętochłowic kontaktu z kulturą wysoką.

Likwidacja najciekawszej sceny w regionie

Likwidacja najciekawszej sceny w regionie

Natychmiast po przejęciu władzy po minimalnie wygranych wyborach pan Beger postanowił zemścić się na swoim poprzedniku, oraz wspierającym go Teatrze ŚwiętochłOFFice likwidacją tej jakże ważnej dla regionu sceny.

Oczywiście oficjalnym powodem były rzekome oszczędności, ale w obliczu tego, że przez swoje dwa i pół roku działania i wystawienia 75 przedstawień, średni koszt jednego przedstawienia wynosił 846 zł. (sic!), wiadomo, że nie chodziło o finanse, a o pobudki znacznie niższej rangi.

Na szczęście wszystko wygląda na to, że dni pana Begera na stanowisku prezydenta miasta są policzone, więc jest duża nadzieja, że ta likwidacja najciekawszej sceny w regionie zakończy się jej reaktywacją.

W Świętochłowicach powstała jedna z najciekawszych scen w regionie.

Świętochłowice stawiają na kulturę wysoką.

W każdą środę, na deskach Centrum Kultury Śląskiej zobaczymy spektakle z ośrodków teatralnych w całej Polsce. Z całą pewnością uruchomienie Teatru ŚwiętochłOFFice należy do najciekawszych, tegorocznych wydarzeń kulturalnych nie tylko na Śląsku.

Tłumy na premiero­wym przedstawie­niu najlepiej dowio­dły, jak bardzo ten pomysł trafił w gusta i ocze­kiwania świętochlowiczan.

W środę, 14 września 2016, na inau­gurację Teatru SwiętochłOF­Fice, widzowie zobaczyli spektakl „Dziecko dla odważ­nych” w wykonaniu Tomasza i Beaty Schimscheinerów. To komedia dla wszystkich, któ­rzy mają dzieci, chcą je mieć, a nawet i dla tych, którzy ich nie lubią.

Małżeństwo Schim­scheinerów zna z autopsji wszystkie uroki rodzicielstwa i w zabawny sposób potrafi przedstawić perypetie z nim związane. Wbrew pozorom dzieci to nie tylko obowiązek, ale również wiele radości.

Tomasz Schimscheiner na­leży do najbardziej znanych i cenionych polskich aktorów. Występował w wielu serialach i filmach, min. „Śmierć jak kromka chleba”, „Pułkownik Kwiatkowski” i „Zawrócony”.

To dopiero przedsmak ar­tystycznych przeżyć, jakich mogą spodziewać się widzo­wie środowych spektakli na deskach CKŚ.

Za stronę artystyczną Teatru ŚwiętochłOFFice odpowiada znany i ceniony reżyser Grze­gorz Kempinsky.

– Nieczęsto w Polsce po­jawia się teatr miejski, tym bardziej w czasach, kiedy na kulturę się odejmuje, a nie dodaje i to w trakcie roku budżetowego. Otwarcie na­szego, czyli waszego, teatru napawa mnie dumą i tremą

powiedział podczas uroczy­stego otwarcia Kempinsky.

– W każdą środę w CKŚ wystawiane będą spektakle w wykonaniu aktorów z ca­łej Polski. Naszym zamiarem jest stworzenie swoistego domu dla teatru offowego w Polsce, w którym nie dzieli się go na instytucjonalny lub niezależny, a jedynie na dobry i zły. Chcemy pokazywać tylko ten dobry –

mówi Kempinsky.

Decyzję o uruchomieniu sceny teatralnej w Świętochlo­wicach podjął Dawid Kostemp­ski, prezydent miasta. (al)

GRZEGORZ KEMPINSKY ukończył reżyserię na PWSFTViT w Ło­dzi, gdzie przez wiele lat pracował jako wykładowca. W latach 2006 -2015 był etatowym reżyserem Teatru Śląskiego. Współpracował także z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem Studyjnym w łodzi, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Dramatycznym w Elblągu, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Ludowym w Krakowie, Teatrem Nowym w Zabrzu, Teatrem im. Osterwy w Lublinie, Teatrem Miejskim w Gdyni oraz w Komorni Scena Arena w Ostrawie jedną z pięciu najlepszych scen teatralnych w Czechach. Jest trzykrotnym laureatem nagrody Złota Ma­ska za najlepszą reżyserię.

https://kempinsky.pl/issuu.com/f-press/docs/ngs_09_2016


#TeatrŚwiętochłOFFice