Niechciana, odrzucona, nieważna

Niechciana, odrzucona, nieważna – to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, Trener Duszy o życiu codziennym kobiet we współczesnej Polsce.

Poprzednia czuje się niechciana, odrzucona, nieważna.

Niechciana, odrzucona, nieważna

Niechciana, odrzucona, nieważna

Żeby dorównać Poprzedniej Jesienna wypiła Malibu w trakcie jedzenia ciastka. Od razu poczuła przypływ fali gorąca. Poprzednia też nabrała kolorów na twarzy i zaczęła mówić ludzkim głosem:

– Życzę im szczęścia… Masz rację, nic na siłę, przecież gdyby zakochany w Jeszcze Młodszej mimo wszystko został ze mną, stoczylibyśmy się na dno piekła, a tak przynajmniej on jest  szczęśliwy. A jej życzę  dodatkowo, żeby kiedyś znalazła się w takiej sytuacji jak ja – niechciana, odrzucona, nieważna, gorsza, stara. Chciałabym, żeby doświadczyła tego na własnej skórze.

– Olej sprawę. Wiem, że jest mi łatwo tak mówić, bo nie targają mną teraz twoje uczucia, ale naprawdę nie masz innego wyjścia: on tam zmienia pampersy synkowi, a ty masz to już dawno za sobą. Jesteś wolna, możesz iść do kina, na rower, do kosmetyczki, możesz myśleć o sobie, zakochać się w kimś nowym, albo spać ile chcesz, bo dzieci ci nie płaczą.

– Nigdy mi nie pomagał przy dziewczynkach, a niedawno widziałam go w sklepie, jak robił zakupy. Był obładowany pampersami, wodą mineralną i miał w koszyku cale pudełko gotowych zupek w proszku. Chyba jego pani mu nie   gotuje.

– I dobrze mu tak. Ty za to gotowałaś, prałaś pieluchy tetrowe, targałaś wózki z dziećmi na trzecie piętro, a on był tylko od przynoszenia pieniędzy i wynoszenia śmieci. Ale czasy się zmieniły. Jego młoda żona to już inne pokolenie kobiet. On ma być dla niej partnerem, poczuć, że jest ojcem. Wszystko będą robić razem, nie ma podziału ról na damskie i męskie, bo inaczej fora ze dwora! No cóż, lepiej późno niż wcale. W końcu i on dostanie jakąś życiową nauczkę. Ty teraz patrz uważnie, jakich zięciów dostaniesz, żeby twoje córki nie skopiowały waszego wzorca małżeńskiego, który się nie sprawdził. Zresztą z fatalnym skutkiem dla ciebie.

– Ależ się wymądrzasz! Lepiej zamówmy jeszcze po kielonku, bo pusto w szkle.

C.D.N.

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk


#TrenerDuszy