Lekcje człowieczeństwa od psa

Pies jest bardziej człowieczy od człowieka. To wspaniałe, brać lekcje człowieczeństwa od psa.A w schroniskach czeka tyle psich nauczycielek i nauczycieli.

 

Lekcje człowieczeństwa od psa

 

Lekcje człowieczeństwa od psa

Dziś właśnie, tego jesiennego popołudnia, gdzieś ku końcowi listopada nadszedł wreszcie ten moment, by napisać o nim. Moim Przyjacielu. Aniele stróżu. Dostarczycielu radości. Pocieszycielu w smutny czas. Kimś niezwykle ważnym.

Nie jest ani kobietą ani mężczyzną. Nie zna angielskiego ni aramejskiego. Nigdy nie słyszał o Żonie Lota. Nie czytał “Ulissesa ” bo nie zna liter. Można by rzec kompletny ignorant i analfabeta. Obdarzony za to pierwszej próby inteligencją emocjonalną, niesłychanym instynktem i Wielkim Psim Sercem.

Rzecz będzie o Felku. Jednookim psie moim ukochanym. Awatarze, który z niebytu pojawił się trzy lata temu w naszym domu.

Czy warto pisać w tak poważnym piśmie jak FB o jednookim psie ?

Myślę, że jest o wiele lepszy, inteligentniejszy i bardziej wrażliwy od wielu, ktorych codziennie zmuszeni jesteśmy słuchać, a co gorsza oglądać na naszych małych, podstepnych ekranach telewizorów.

Zależnie od dnia tygodnia,pory dnia czy też pogody za oknem jest Felkiem, Felutkiem, Felicjanem bądź Felusiem. Akceptuje popatrując ocalałym okiem wszystkie imiona.

Wiem doskonale, że każdy z Was ma takiego jedynego i najpiękniejszego. Pozwólcie więc o drogocenni, ze ja tez bede mial swojego Felka.

Uratowany z opresji, wyciągnięty z czarnej kosmicznej dziury, codziennie odwdzięcza się opieką i dzieleniem się ze mną swoim sim sercem. Zachowuje się tak, jajby pobieral lekcje u Wojciecha Eichelbergera. Uwaznie obserwuje, nie opuszczając mnie na krok. W dobry czas dzieli się radością. W czas ciężki przytula się i pomrukuje..

Jest Wielkim Lekarzem.

Bez Felka byłbym kim innym. Na pewno człowieczeństwo moje byłoby kulejące, niepełne.

To wspaniałe, brać lekcje człowieczeństwa od psa.

To wszystko prawda, co napisałem. A w schroniskach czeka tyle psich nauczycielek i nauczycieli.

Jak tylko się da, zabierajmy je stamtąd.

Im będzie lepiej a my będziemy lepsi. Wojtek

Wojtek Maryański

28 listopada o 19:34

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=821089668063338&id=100004869375099


#czlowieczenstwo